Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -8 • L -8
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNokia wesprze studentów UTP
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
29.04.2016 | 12:52

Nokia wesprze studentów UTP

Firma objęła patronatem kierunek Teleinformatyka.

Na zdjęciu: Główny budynek uczelni znajduje się przy ul. Kaliskiego 7.

Fot. Pit1233 / wikipedia (wolny dostęp)

Razem w edukacji, razem na rynku pracy – takie hasło ma przyświecać współpracy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z firmą Nokia. Międzynarodowa spółka objęła patronatem kierunek Teleinformatyka prowadzony na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP. 

Współpraca uczelni z firmą to przede wszystkimi szansa dla studentów na lepszy rozwój. W procesie dydaktycznym mają być wykorzystane laboratoria firmy Nokia. Młodzi ludzie będą uczestniczyć w wykładach o najnowszych technologiach, szkoleniach, praktykach. Dzięki wiedzy ekspertów Nokii, łatwiej im będzie zdobyć pracę w wyuczonym zawodzie.

Specjaliści z współpracującej firmy mają pomóc w opracowaniu programu nauczania na kierunku Teleinformatyka. Program ma być dostosowany do najnowszych światowych trendów w dziedzinie teleinformatyki.

Nokia to jedna z największych międzynarodowych firm telekomunikacyjno-teleinformatycznych, która oferuje produkty i usługi w zakresie telekomunikacyjnych sieci stacjonarnych, mobilnych, optycznych oraz IP. Współpracuje ona z uczelniami na całym świecie. Decyzja o wsparciu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego została podjęta w wyniku rozmów podczas wizyty przedstawiciela firmy Nokia z Kanady na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP.

Powiązane treści