Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -5 • L -5
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNordic Development odsłania karty. Tak będzie wyglądał jego nowy budynek! [WIZUALIZACJE]
Nordic Astrum Bydgoszcz
23.06.2016 | 08:35

Nordic Development odsłania karty. Tak będzie wyglądał jego nowy budynek! [WIZUALIZACJE]

Deweloper zapewnia, że w centrum miasta powstanie wyjątkowy apartamentowiec.

Na zdjęciu: Jedna z pierwszych wizualizacji nowego budynku firmy Nordic Development, który ma powstać na Babiej Wsi.

Fot. mat. inwestora

Nordic Development przygotowuje się do budowy kolejnego wysokiego – jak na warunki bydgoskie – obiektu w centrum miasta. Tym razem – na Babiej Wsi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowy budynek znanego dewelopera? Nadchodzi Nordic Astrum

Nordic Astrum, o którego planach powstania informowaliśmy w drugiej połowie kwietnia, znany jest już nie tylko z nazwy, ale również z pierwszych wizualizacji. Piętnastopiętrowy budynek ma stanąć na dwóch działkach należących do Nordic Development zlokalizowanych przy ulicy Babia Wieś, tuż przy nabrzeżu Brdy. Z jednej strony będzie przylegać do terenów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz kościoła garnizonowego, z drugiej – do obiektów Bydgoskiego Klubu Wioślarek. Znajdą się w nim zarówno lokale mieszkalne, jak i handlowo-usługowe.

Inwestor ogrodził już teren, na którym do tej pory funkcjonował parking, a na swoim fanpage’u na Facebooku oficjalnie ogłosił rozpoczęcie zapisów na mieszkania zlokalizowane w Nordic Astrum. Od dwóch miesięcy w bydgoskim magistracie rozpatrywany jest wniosek dewelopera o wydanie pozwolenia na budowę. Z informacji we wniosku wynika, że kubatura budynku będzie mniejsza (nieznacznie przekroczy 100 tysięcy metrów sześciennych – dod. red.) niż w przypadku innej, finiszującej już inwestycji Nordic Development – Nordic Haven, budynku, który zlokalizowano w rejonie śluzy miejskiej oraz mostów Solidarności.

Równolegle ze sprzedażą mieszkań na Babiej Wsi Nordic Development ogłosił zapisy na lokale w dwóch innych lokalizacjach – przy ulicy Żeglarskiej 71 na Jachcicach oraz w podbydgoskim Osielsku w ramach projektu Lake Residence II.

Powiązane treści