Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 16 • L 16
14C
Pon
15C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNordic Development odsłania karty. Tak będzie wyglądał jego nowy budynek! [WIZUALIZACJE]
Nordic Astrum Bydgoszcz
23.06.2016 | 08:35

Nordic Development odsłania karty. Tak będzie wyglądał jego nowy budynek! [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Jedna z pierwszych wizualizacji nowego budynku firmy Nordic Development, który ma powstać na Babiej Wsi.

Fot. mat. inwestora

Nordic Development przygotowuje się do budowy kolejnego wysokiego – jak na warunki bydgoskie – obiektu w centrum miasta. Tym razem – na Babiej Wsi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowy budynek znanego dewelopera? Nadchodzi Nordic Astrum

Nordic Astrum, o którego planach powstania informowaliśmy w drugiej połowie kwietnia, znany jest już nie tylko z nazwy, ale również z pierwszych wizualizacji. Piętnastopiętrowy budynek ma stanąć na dwóch działkach należących do Nordic Development zlokalizowanych przy ulicy Babia Wieś, tuż przy nabrzeżu Brdy. Z jednej strony będzie przylegać do terenów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz kościoła garnizonowego, z drugiej – do obiektów Bydgoskiego Klubu Wioślarek. Znajdą się w nim zarówno lokale mieszkalne, jak i handlowo-usługowe.

Inwestor ogrodził już teren, na którym do tej pory funkcjonował parking, a na swoim fanpage’u na Facebooku oficjalnie ogłosił rozpoczęcie zapisów na mieszkania zlokalizowane w Nordic Astrum. Od dwóch miesięcy w bydgoskim magistracie rozpatrywany jest wniosek dewelopera o wydanie pozwolenia na budowę. Z informacji we wniosku wynika, że kubatura budynku będzie mniejsza (nieznacznie przekroczy 100 tysięcy metrów sześciennych – dod. red.) niż w przypadku innej, finiszującej już inwestycji Nordic Development – Nordic Haven, budynku, który zlokalizowano w rejonie śluzy miejskiej oraz mostów Solidarności.

Równolegle ze sprzedażą mieszkań na Babiej Wsi Nordic Development ogłosił zapisy na lokale w dwóch innych lokalizacjach – przy ulicy Żeglarskiej 71 na Jachcicach oraz w podbydgoskim Osielsku w ramach projektu Lake Residence II.

Powiązane treści