Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 3 • L 3
1C
Czw
0C
Pt
0C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowa Bydgoszcz jednak bez Ruchu Narodowego
Nowa Bydgoszcz, Paweł Skutecki, Piotr Najzer, Marcin Sypniewski, Roman Puchowski - ST
13.01.2016 | 19:44

Nowa Bydgoszcz jednak bez Ruchu Narodowego

Działacze Ruchu Narodowego zdementowali informacje o wejściu w skład nowego ugrupowania.

Na zdjęciu: W poniedziałkowej konferencji wzięli udział Paweł Skutecki, Piotr Najzer, Marcin Sypniewski i Roman Puchowski.

Fot. ST

W poniedziałek podczas inauguracji działalności stowarzyszenia Nowa Bydgoszcz poinformowano o włączeniu się Ruchu Narodowego do grona organizacji tworzących nowe ugrupowanie. Działacze RN zaprzeczyli jednak tym doniesieniom.

Na poniedziałkowej konferencji zabrakło pełnomocnika Ruchu Narodowego w województwie kujawsko-pomorskim, Wojciecha Wilkowskiego, ale jego zaangażowanie w inicjatywę zostało potwierdzone. Jak się jednak okazuje, Wilkowski został członkiem stowarzyszenia prywatnie, a do porozumienia Nowej Bydgoszczy z Ruchem Narodowym nie doszło. – „W żaden sposób nie można łączyć obu środowisk. Tym samym dementujemy plotki sugerujące, że lokalny Ruch Narodowy zaangażował się w kształtowanie koalicji środowisk politycznych” – czytamy w komunikacie wystosowanym przez RN.

Czytaj także: Nowa Bydgoszcz zainaugurowała działalność. Jaki ma plan?

Przypomnijmy, że podczas poniedziałkowego spotkania z mediami plany Nowej Bydgoszczy zaprezentowali Paweł Skutecki (ruch Kukiz’15), Piotr Najzer (KNP), Marcin Sypniewski (KORWiN) oraz Roman Puchowski.  Stowarzyszenie nie wyklucza startu w następnych wyborach samorządowych, ale już teraz chce zrealizować listę celów. Pierwszym jest zmiana nazwy Parku im. Zbigniewa Załuskiego na Park im. Żołnierzy Wyklętych.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail