Bydgoszcz
16C
Burze
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowa dyrektor generalna urzędu wojewódzkiego. Związana z nim od lat
Mikołaj Bogdanowicz
26.01.2016 | 15:30

Nowa dyrektor generalna urzędu wojewódzkiego. Związana z nim od lat

Na zdjęciu: Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Fot. Eryk Dominiczak

Paulina Wenderlich, dotychczasowy radca wojewody, została nowym dyrektorem generalnym urzędu wojewódzkiego. Zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Baranowskiego.

Nowa szefowa urzędu, jak podkreślał sam wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – numer trzy w urzędzie, jest z nim związana od niemal dekady. Zaczynała w Wydziale Nadzoru i Kontroli, następnie pracowała w Wydziale Skarbu Państwa i Nieruchomości oraz – aż do 18 grudnia 2015 roku – w Wydziale Infrastruktury i Rozwoju, gdzie pełniła funkcję radcy prawnego. Równolegle, aż do października ubiegłego roku, prowadziła własną kancelarię. – Postaram się sprostać zadaniu, które postawił przede mną wojewoda – mówiła świeżo upieczona pani dyrektor po otrzymaniu nominacji.

Przedstawienia nowej szefowej urzędu nastąpiło na spotkaniu z dyrektorami wydziałów, a następnie – na konferencji z udziałem mediów. Jak poinformował rzecznik wojewody Bogdanowicza Jarosław Jakubowski, na tę chwilę jest to jedyna decyzja personalna podjęta w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Paulina Wenderlich jest bydgoszczanką, prywatnie – żoną radnego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Wenderlicha. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a w latach 2007-2011 odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy.

Powiązane treści