Bydgoszcz
2C
Słonecznie
40% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 2 • L 2
-5C
Czw
-4C
Pt
-8C
Sob
-5C
Nd
-9C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowa hala sportowa w bydgoskiej szkole. Trwają prace nad projektem
szkoła podstawowa nr 12, kcyńska - nadesłane
31.10.2017 | 09:57

Nowa hala sportowa w bydgoskiej szkole. Trwają prace nad projektem

W szkole przy ul. Kcyńskiej powstanie nowa hala.

Na zdjęciu: Szkoła przy ul. Kcyńskiej doczeka się nowej hali.

Fot. archiwum

Zbliża się budowa nowej hali sportowej z pomieszczeniami rehabilitacyjnymi w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Kcyńskiej. Dzięki inwestycji placówka integracyjna będzie miała nowe możliwości w kształceniu uczniów.

O postępy w przygotowaniach do inwestycji pytał podczas ostatniej sesji rady miasta wiceprzewodniczący Jan Szopiński. Obecnie trwają prace nad projektem budowlanym i wykonawczym. – Chcemy, by w oparciu o przygotowane opracowanie istniała też możliwość prowadzenia kompleksowych prac termomodernizacyjnych przy głównym budynku szkoły – mówi nam rzecznik prezydenta, Marta Stachowiak. Urząd ma dysponować gotowym projektem wraz z kosztorysem do końca roku. W pierwszej połowie następnego planowane jest ogłoszenie przetargu na prace budowlane, które zajmą około osiemnastu miesięcy.

Nowa hala sportowa będzie połączona z budynkiem szkoły łącznikiem, w którym umieszczone zostaną również pomieszczenia rehabilitacyjne. Będzie miała wymiary 19×36 metrów i powstanie w miejscu już istniejącej, która zostanie przeznaczona do rozbiórki.

– Modernizacja umożliwi nam zapewnienie optymalnych warunków nauki i spędzania czasu wolnego. Będziemy też mogli prowadzić wszelkiego rodzaju terapie dla uczniów niepełnosprawnych, m.in. w sali doświadczania świata – tłumaczy wicedyrektor szkoły Aleksandra Tarczyńska-Pajor. – Dziś mamy wspaniałych uczniów, doskonale przygotowaną kadrę, czekamy tylko na stworzenie profesjonalnych warunków – dodaje. W szkole uczy się obecnie niemal 600 uczniów.

Na realizację inwestycji miasto ma zabezpieczone 13,5 miliona złotych. Decyzja o budowie zapadła wiosną, gdy ratusz przedstawił pakiet inwestycji, które zostaną zrealizowane dzięki pozyskaniu dofinansowań unijnych na inne prace, m.in. na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail