Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowa restauracja po McDonaldzie. Wiadomo coraz więcej
plac Wolności Bydgoszcz restauracja
30.08.2016 | 19:01

Nowa restauracja po McDonaldzie. Wiadomo coraz więcej

Znana jest m.in. nazwa lokalu.

Na zdjęciu: Kamienica przy ul. Gdańskiej.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Coraz więcej wiadomo o restauracji, która powstanie w miejscu pierwszego w Bydgoszczy McDonalda. Lokal będzie nosił nazwę Śródmieście.

 – Przed wojną biło tu kulinarne serce miasta. Chcę o tym przypomnieć bydgoszczanom – mówi właściciel nowego lokalu, Dawid Rękoś. W kamienicy trwają jeszcze prace remontowe. Śródmieście ma być lokalem, gdzie będzie można udać się  na spotkanie biznesowe, kawę z przyjaciółmi oraz rodzinny obiad.

Zobacz także: Wiemy, jak będzie wyglądała restauracja Śródmieście [WIZUALIZACJE]

Celem inwestora ma być powrót do tradycji kamienicy, w której kiedyś mieściły się takie lokale jak sklep firmowy Wedla, Kaiser Cafe, Falstaff czy restauracja Cristal. – Większość nowych lokali koncentruje się w okolicach rynku czy ul. Jatki. Bydgoszczanie przywykli do umawiania się na Starym Rynku. Warto jednak pójść dalej niż tylko na Wyspę Młyńską i Mostową. Czas zmienić przyzwyczajenia. Moja restauracja znajduje się niedaleko fontanny Potop, na szlaku między dzielnicą muzyczną, z teatrem i filharmonią, a operą. Chcę być miłym przystankiem na tej trasie. Chcę by tak jak przed wojną tętniło tu życie – mówi Rękoś.

Wystrój lokalu ma być prosty i przyjazny gościom, a przez loftowy charakter ma łączyć tradycję z nowoczesnością. Przy oknach staną szerokie stoliki z wygodnymi krzesłami, a ściany w kilku miejscach będą zdobić cegła i oprawione zdjęcia starej Bydgoszczy. Aktualnie trwa nabór pracowników, a wkrótce ma ruszyć strona internetowa restauracji.

Powiązane treści