Bydgoszcz
21C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 21 • L 20
16C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
18C
Wt
17C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowa rola Łukasza Krupy. Obejmie wydział w ratuszu
Łukasz Krupa
14.03.2018 | 13:43

Nowa rola Łukasza Krupy. Obejmie wydział w ratuszu

Były poseł zajmie nieobsadzone stanowisko.

Na zdjęciu: Łukasz Krupa jest pracownikiem urzędu miasta od 2015 roku.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Koordynujący działania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz Łukasz Krupa dodatkowo będzie pełnił kolejne ratuszowe stanowisko. Były poseł został szefem Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.

Stanowisko dyrektora biura promocji było formalnie nieobsadzone od lipca 2014 roku. Pracą wydziału kierowała Mirela Jaros-Klimińska, pełniąca funkcję głównego specjalisty. Od dziś jej rolę przejmuje Łukasz Krupa, będący obecnie koordynatorem Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Krupa nie zrezygnuje jednak z dotychczasowej funkcji i będzie łączył ją z zajmowaniem się kwestiami promocji miasta.

Łukasz Krupa był posłem poprzedniej kadencji Sejmu, do którego został wybrany z list Ruchu Palikota. W ostatnich wyborach parlamentarnych znalazł się wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej, lecz ostatecznie nie uzyskał mandatu. Nowy szef biura promocji jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończył też studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.  W urzędzie miasta pracuje od 2015 roku.


Powiązane treści