Bydgoszcz
21C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaInowrocławKomunikacjaNowa ulica w Inowrocławiu
1200px-Andrzej_Bronczyk_memorial
03.02.2016 | 10:50

Nowa ulica w Inowrocławiu

Na zdjęciu: Tablica upamiętniająca Andrzeja Brończyka znajduje się przy ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy

Fot. wikipedia / fot. Przemysław Jahr

Sławny bramkarz Zawiszy Bydgoszcz – Andrzej Brończyk ma zostać patronem jednej z ulic w Inowrocławiu. Chcą tego mieszkańcy miasta.

Wniosek w tej sprawie złożył przedstawiciel kibiców Zawiszy Bydgoszcz oraz Inowrocławski Klub Dyskusyjny. Zaproponowali oni, by imię piłkarza nosiła nowa uliczka na osiedlu Toruńskim, która znajduje się przy budowanych blokach koło marketu „Lidl”. Dokument podpisało ponad 100 mieszkańców Inowrocławia.

Propozycję poparł Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Wniosek rozpatrywany będzie na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Andrzej Brończyk urodził się w Inowrocławiu w 1951 roku. Swoją karierę rozpoczął w Goplanii Inowrocław, lecz przez większość życia był bramkarzem Zawiszy Bydgoszcz. Jego głównym atutem była szybkość. W bydgoskiej drużynie zagrał w ok. 700 meczach ligowych i zyskał miano legendy tego klubu. Swoją karierę kontynuował nawet po ukończeniu 40 lat. Po odejściu z Zawiszy realizował się m.in  jako trener Startu Radziejów. Zmarł w 2000 roku w Bydgoszczy.

Powiązane treści