Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -6 • L -6
-10C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaInowrocławKomunikacjaNowa ulica w Inowrocławiu
1200px-Andrzej_Bronczyk_memorial
03.02.2016 | 10:50

Nowa ulica w Inowrocławiu

Andrzej Brończyk zostanie patronem ulicy na osiedlu Toruńskim.

Na zdjęciu: Tablica upamiętniająca Andrzeja Brończyka znajduje się przy ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy

Fot. wikipedia / fot. Przemysław Jahr

Sławny bramkarz Zawiszy Bydgoszcz – Andrzej Brończyk ma zostać patronem jednej z ulic w Inowrocławiu. Chcą tego mieszkańcy miasta.

Wniosek w tej sprawie złożył przedstawiciel kibiców Zawiszy Bydgoszcz oraz Inowrocławski Klub Dyskusyjny. Zaproponowali oni, by imię piłkarza nosiła nowa uliczka na osiedlu Toruńskim, która znajduje się przy budowanych blokach koło marketu „Lidl”. Dokument podpisało ponad 100 mieszkańców Inowrocławia.

Propozycję poparł Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Wniosek rozpatrywany będzie na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Andrzej Brończyk urodził się w Inowrocławiu w 1951 roku. Swoją karierę rozpoczął w Goplanii Inowrocław, lecz przez większość życia był bramkarzem Zawiszy Bydgoszcz. Jego głównym atutem była szybkość. W bydgoskiej drużynie zagrał w ok. 700 meczach ligowych i zyskał miano legendy tego klubu. Swoją karierę kontynuował nawet po ukończeniu 40 lat. Po odejściu z Zawiszy realizował się m.in  jako trener Startu Radziejów. Zmarł w 2000 roku w Bydgoszczy.

Powiązane treści