Bydgoszcz
18C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe apartamenty na ulicy Gdańskiej. Znamy plany inwestora
budynek_bss_społem_gdańska_ST
06.02.2017 | 18:25

Nowe apartamenty na ulicy Gdańskiej. Znamy plany inwestora

Na zdjęciu: Biurowiec BSS Społem znajduje się przy ulicy Gdańskiej obok Rywala.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Bydgoska Spółdzielnia Spożywców Społem potwierdza nasze ubiegłotygodniowe ustalenia – jeszcze w tym roku planuje adaptację części pomieszczeń biurowych w dziewięciopiętrowym budynku przy ulicy Gdańskiej 47 na cele mieszkaniowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Apartamenty z widokiem na całe Śródmieście? Bydgoski inwestor otrzymał pozwolenie

Przypomnijmy, że w miniony czwartek informowaliśmy, iż kilka tygodni temu BSS Społem otrzymał zgodę na zmianę przeznaczenia pomieszczeń na piętrach od piątego do dziewiątego w gmachu przy ul. Gdańskiej, który powstał w pierwszej połowie lat 70. Jak wynika z informacji, które uzyskaliśmy w zarządzie spółdzielni, prace przekształcające biura w mieszkania miałyby rozpocząć się jeszcze w tym roku. „Warunkiem jest uzyskanie pozwolenia na budowę” – czytamy w odpowiedzi BSS Społem.

Inwestor zlecił już opracowanie koncepcji zagospodarowania poszczególnych pięter oraz projektu technicznego. „Po ich uzyskaniu możliwe będzie określenie powierzchni poszczególnych lokali” – wyjaśnia nam zarząd BSS. I dodaje, że na pewno będą to mieszkania jednokondygnacyjne.

Czy to oznacza, że spółdzielnia zamierza pozbyć się części swojej nieruchomości w centrum miasta? Okazuje się, że nie. „Powierzchnie będą przeznaczone wyłącznie do wynajmu na czas nieokreślony” – podsumowuje zarząd BSS Społem.

Nie wiadomo, czy w ślad za adaptacją pomieszczeń pójdą zmiany na elewacji budynku.

Powiązane treści