Bydgoszcz
19C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 19 • L 19
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe apartamenty na ulicy Gdańskiej. Znamy plany inwestora
budynek_bss_społem_gdańska_ST
06.02.2017 | 18:25

Nowe apartamenty na ulicy Gdańskiej. Znamy plany inwestora

Na zdjęciu: Biurowiec BSS Społem znajduje się przy ulicy Gdańskiej obok Rywala.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Bydgoska Spółdzielnia Spożywców Społem potwierdza nasze ubiegłotygodniowe ustalenia – jeszcze w tym roku planuje adaptację części pomieszczeń biurowych w dziewięciopiętrowym budynku przy ulicy Gdańskiej 47 na cele mieszkaniowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Apartamenty z widokiem na całe Śródmieście? Bydgoski inwestor otrzymał pozwolenie

Przypomnijmy, że w miniony czwartek informowaliśmy, iż kilka tygodni temu BSS Społem otrzymał zgodę na zmianę przeznaczenia pomieszczeń na piętrach od piątego do dziewiątego w gmachu przy ul. Gdańskiej, który powstał w pierwszej połowie lat 70. Jak wynika z informacji, które uzyskaliśmy w zarządzie spółdzielni, prace przekształcające biura w mieszkania miałyby rozpocząć się jeszcze w tym roku. „Warunkiem jest uzyskanie pozwolenia na budowę” – czytamy w odpowiedzi BSS Społem.

Inwestor zlecił już opracowanie koncepcji zagospodarowania poszczególnych pięter oraz projektu technicznego. „Po ich uzyskaniu możliwe będzie określenie powierzchni poszczególnych lokali” – wyjaśnia nam zarząd BSS. I dodaje, że na pewno będą to mieszkania jednokondygnacyjne.

Czy to oznacza, że spółdzielnia zamierza pozbyć się części swojej nieruchomości w centrum miasta? Okazuje się, że nie. „Powierzchnie będą przeznaczone wyłącznie do wynajmu na czas nieokreślony” – podsumowuje zarząd BSS Społem.

Nie wiadomo, czy w ślad za adaptacją pomieszczeń pójdą zmiany na elewacji budynku.

Powiązane treści