Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -2 • L -2
-1C
Wt
-0C
Sr
1C
Czw
3C
Pt
8C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe autobusy na bydgoskich drogach. Już od poniedziałku
autobus, linia 80, port lotniczy, jagiellońska - st (2)
24.02.2018 | 14:43

Nowe autobusy na bydgoskich drogach. Już od poniedziałku

Autobusy zostały zamówione w ubiegłym roku.

Na zdjęciu: Na bydgoskich drogach pojawią się nowe mercedesy.

Fot. ST

Do floty Miejskich Zakładów Komunikacyjnych ma dołączyć dziesięć nowych autobusów. Niektóre z nich już w poniedziałek pojawi się na ulicach.

Miasto zamówiło w ubiegłym roku dziesięć mercedesów conecto w ramach wartej 14,3 mln zł umowy z firmą EvoBus. Pięć pojazdów zostało już odebranych, a kolejne będą podlegać procedurom w najbliższych dniach. Pierwsze sztuki wyjadą na ulice już w poniedziałek, a kolejne na początku marca. Autobusy trafią na linie 52, 61, 64, 65, 68, 71, 79, 83, 89.

Nowe pojazdy zastąpią wysłużone, dziesięcioletnie autobusy wysokopodłogowe. Będą spełniały bardziej wymagające standardy ekologiczne i są wyposażone w czytelną informację pasażerską, system zapowiedzi, cyfrowy monitoring, dostęp do internetu poprzez Wi-Fi oraz klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Są wyposażone w porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, a w celu poprawy warunków przewozu dzieci w wózkach na wysokości trzecich drzwi autobusu dodatkowo usytuowane i oznakowane zostało specjalne miejsce na drugi wózek dziecięcy.

Autobusy posiadają również wyposażenie ułatwiające korzystanie z transportu publicznego osobom o ograniczonej sprawności ruchowej (rampy i mocowania dla wózków inwalidzkich, duża liczba miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi), niewidomym (zapowiedzi głosowe), niedowidzącym (tablice informacyjne o dużej jaskrawości oraz dodatkowe z numerem linii z powiększonymi napisami, żółte poręcze ułatwiające orientację wewnątrz pojazdu.)

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail