Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe inwestycje w Bydgoszczy. Zdecydujcie, co powstanie w naszym mieście
bbo
03.10.2016 | 11:14

Nowe inwestycje w Bydgoszczy. Zdecydujcie, co powstanie w naszym mieście

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego akcję.

Fot. materiały prasowe

Place zabaw, parkingi, punkty widokowe, czy stacje na książki udostępniane w ramach bookcrosingu – między innymi takie propozycje zostały zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zadania zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy miasta.

To już piąta edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach tego programu w 2017 roku zrealizowane zostaną niektóre pomysły, zgłoszone przez mieszkańców miasta. Do budżetu wprowadzone zostaną zadania, które uzyskają największą liczbę głosów. Jak zapowiada urząd miasta, na osiedlowe inwestycje może trafić więcej środków niż w poprzednich latach.

Głosowanie trwa do końca października. Mogą w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. Głosować można tylko na jedną inwestycję. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą nieważne. Do wyboru jest aż 175 zadań ulokowanych na 29 osiedlach. Ich lista znajduje się na stronie internetowej www.bdgbo.pl. Więcej informacji udostępnianych jest również na stronie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Facebooku.

ZOBACZ TEŻ: Projekty do budżetu obywatelskiego zgłoszone. Jakie inwestycje proponują mieszkańcy?

Swój głos można oddać na dwa sposoby. By zrobić to za pośrednictwem internetu, należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Cały proces oddania głosu zajmuje zaledwie chwilę. Można również skorzystać z papierowej karty do głosowania, którą po wypełnieniu należy wrzucić do jednej z blisko 200 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury.

Powiązane treści