Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -1 • L -1
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe ulice, plac i rondo w Bydgoszczy. Jakie nazwy uchwalili radni?
rada miasta - ST
25.06.2018 | 11:56

Nowe ulice, plac i rondo w Bydgoszczy. Jakie nazwy uchwalili radni?

Na zdjęciu: Radni uchwalili nowe nazwy ulic w Bydgoszczy.

Fot. archiwum

Podczas ubiegłotygodniowej sesji rady miasta uchwalone nowe nazwy ulic, ronda i placu na terenie Bydgoszczy.

W związku z powstawaniem nowych domów na Prądach radni nadali nazwy czterem ulicom zlokalizowanych w rejonie Lisiej,  Sicieńskiej i Wojnowskiej. Zdecydowano się na nazwy: Tallińska, Dorpacka, Kowieńska i Ryska, które mają podkreślać silne związki historyczne i współpracę z tymi miastami oraz krajami, w których się znajdują.

Rondo będące u zbiegu ulic Inwalidów, Harcerskiej i Lewińskiego zdecydowano się poświęcić inż. Józefowi Nowkuńskiemu – budowniczemu linii kolejowych w Rosji i Polsce, m.in. magistrali węglowej Śląsk-Gdynia. Z taką propozycją wystąpił  Jerzy Pawłowski, a pozytywną opinię wydał zespół ds. nazewnictwa miejskiego.

Patrona zyskał także plac przed budynkiem kościoła przy ul.  Skarżyńskiego. Na wniosek proboszcza parafii ks. Mariusza Kucińskiego będzie się on nazywał plac św. Mateusza Apostoła  i Ewangelisty, który jest też patronem parafii.


Podobne wpisy

Powiązane treści