Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSE
H 4 • L 4
-0C
Pt
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowe wyzwanie dla byłego wiceministra obrony. Będzie wyjaśniał aferę Amber Gold
Bartosz Kownacki Bydgoszcz
05.06.2018 | 14:24

Nowe wyzwanie dla byłego wiceministra obrony. Będzie wyjaśniał aferę Amber Gold

Poseł dołączy do komisji niemalże na finiszu jej prac.

Na zdjęciu: Bartosz Kownacki zastąpi w komisji śledczej ds. Amber Gold posła Stanisława Piętę.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki został włączony do składu sejmowej komisji śledczej, która wyjaśnia aferę Amber Gold.

Zmiana w składzie komisji podyktowana jest wykluczeniem z niej innego posła PiS Stanisława Pięty, o którym media w minionym tygodniu pisały w kontekście romansu z jedną z byłych fotomodelek. Pięta został także zawieszony w prawach członka partii rządzącej, a także wykluczony z zasiadania w komisji do spraw służb specjalnych, której posiedzenia mają charakter niejawny.

W pracach komisji śledczej ds. Amber Gold posła Piętę zastąpi Bartosz Kownacki. Jak przekazało radio RMF FM, Kownacki trafi do komisji praktycznie na finiszu jej prac i będzie musiał szybko zapoznać się z materiałami całej sprawy, ale nie powinien mieć problemów z uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu, który jest wymagany do pracy w komisji. Jeszcze jako wiceminister obrony miał on dostęp do niejawnych informacji.

Doniesienia RMF potwierdziła na twitterze rzecznik PiS i wicemarszałek sejmu Beata Mazurek.

Powiązane treści