Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 8
2C
Pt
-1C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
1C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowi pasażerowie podliczeni. Ilu zostanie na dłużej?
Tramwaj-2-komunikacja-1200x800-JW
18.09.2016 | 15:44

Nowi pasażerowie podliczeni. Ilu zostanie na dłużej?

Ponad 860 osób kupiło w okresie wakacyjnym miesięczny bilet sieciowy w ramach promocji "Bilet Nowego Pasażera".

Na zdjęciu: Bilet na Bydgoskiej Karcie Miejskiej umożliwia do przejazdu m.in. tramwajami.

Fot. Justyna Wróblewska

Jak wynika z podsumowania przygotowanego przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ze specjalnej oferty skorzystało 555 osób, które nabyły bilet normalny (w promocyjnej cenie 45 złotych) oraz 313 pasażerów uprawnionych do podróżowania na podstawie biletu ulgowego (cena – 22,50 zł). Dwie trzecie z nich zadeklarowało, że do korzystania z komunikacji miejskiej zachęciła ich właśnie promocja przygotowana przez drogowców.

Bilety dedykowane nowym pasażerom można było nabywać od 20 lipca. Obejmowały one wszystkie linie dzienne oraz nocne w obrębie miasta i były ważne przez cały sierpień. Aby wziąć udział w promocji, nie można było korzystać z transportu publicznego w Bydgoszczy – na podstawie imiennego biletu okresowego – co najmniej dwa lata przed 1 sierpnia br.

Ilu pasażerów zdecyduje się na dalszy mariaż z komunikacją miejską i ponownie skorzysta z Bydgoskiej Karty Miejskiej? Takich danych drogowcy jeszcze nie mają. – Będziemy to wiedzieli wraz ze zbliżaniem się do końca września – wyjaśnia rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski.

Powiązane treści