Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 9 • L 9
18C
Pt
19C
Sob
22C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjeNowoczesna: Obawiamy się weryfikacji planów budowy dróg w regionie
Michał Stasiński
29.10.2015 | 15:57

Nowoczesna: Obawiamy się weryfikacji planów budowy dróg w regionie

Michał Stasiński, poseł-elekt z ramienia Nowoczesnej, zapowiada, że chce pracować między innymi w sejmowej komisji infrastruktury.

Na zdjęciu: Michał Stasiński był "jedynką" Nowoczesnej na liście w okręgu nr 4 (bydgoskim).

Fot. Eryk Dominiczak

Michał Stasiński będzie jednym z 28 posłów Nowoczesnej w nowej kadencji sejmu. Na kilka dni przed wyjazdem na sejmowe szkolenie podzielił się pomysłami na działania w parlamencie.

Stasiński chce zasiadać między innymi w komisji infrastruktury. Uważa bowiem, że w związku ze zmianą rządu może dojść do korekty planów budowy dróg, które w kampanii wyborczej szeroko prezentował Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej. – Doceniam, że wiceminister Olszewski wykorzystał kampanię i przywiózł do regionu określone obietnice – mówi Stasiński, nawiązując między innymi do wprowadzenia do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 drogi ekspresowej S10 czy północnej obwodnicy Inowrocławia. Dodał jednak, że to pokazuje specyficzne kryteria, którymi kierował się ustępujący rząd przy tworzenia planów inwestycyjnych.

Jakie to kryterium? Zdaniem Michała Stasińskiego, wystarczyły nowe wybory oraz fakt, że wiceminister infrastruktury i rozwoju wywodził się z Kujawsko-Pomorskiego. – A co się stanie, jeśli w nowym rządzie będzie to osoba z województwa podkarpackiego? Wykreśli wszystkie inwestycje z naszego regionu i wpisze własne? – pytał retorycznie polityk Nowoczesnej. I podkreślał, że liczy na realizację zapewnień posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa, który miał mu obiecać utrzymanie regionalnych projektów na liście PBDK.

Stasiński zapewnił również, że w nadchodzących dniach jego ugrupowanie zgłosi swoje uwagi do regionalnego Planu Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej, a także przypomni temat łącznika obwodnicy Inowrocławia z autostradą A1. – W sejmie będziemy chcieli dbać o region ponad podziałami. W minionej kadencji istniał zespół parlamentarny, który zajmował się kwestiami Ziemi Bydgoskiej. I ja jestem otwarty, aby w takim gremium się znaleźć – zapewniał debiutant w ławach poselskich. Stasiński zgłosił również akces do działania w sejmowej komisji gospodarki.

Pierwsze posiedzenie nowego sejmu musi odbyć najpóźniej 24 listopada. Nieoficjalnie pojawiają się informacje, że posłowie po raz pierwszy zbiorą się już dzień przed Świętem Niepodległości.

Powiązane treści