Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -5 • L -5
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaWIDEOMuzyka i taniecNowoczesna opowieść o legendach bydgoskich. Lokalni artyści zaprezentowali efekty swojej pracy [WIDEO]
07.09.2016 | 13:18

Nowoczesna opowieść o legendach bydgoskich. Lokalni artyści zaprezentowali efekty swojej pracy [WIDEO]

Do sieci trafił teledysk promujący płytę "Słowo dla Miasta".

Legendy bydgoskie stały się głównym motywem najnowszej płyty lokalnych artystów pt. „Słowo dla Miasta”. Album powstał po to, by przybliżyć mieszkańcom historie związane z Bydgoszczą. 

Premiera płyty odbyła się w ubiegły poniedziałek (5 września). W jej stworzenie zaangażowania byli Hubert W., Nieznanyklarenz, Klemens,  Prentki, De, Buli z Kloszardów, Ed, Siwy Siwek, Zwykły oraz Oer. Na krążku można usłyszeć legendy mówiące m.in. o skarbach zatopionych w Brdzie, bramie na wpół otwartej, tawernie Wicka Kujawskiego czy Panu Twardowskim.

Nowoczesna opowieść o legendach bydgoskich powstała w ramach projektu „Bydgoszcz wciąga legendarnie” organizowanego z okazji 670. urodzin miasta. Do sieci trafił teledysk do utworu „Miasta Tratwą Płynące”, promującego krążek. Na klipie pokazane są charakterystyczne miejsca w Bydgoszczy oraz mniej znane lokalizacje.

Płytę „Słowo dla miasta” zdobędą uczestnicy gry miejskiej, która trwa do tego piątku. Więcej o niej, jak i o całym projekcie „Bydgoszcz wciąga legendarnie” można dowiedzieć się na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Powiązane treści