Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 16
16C
Czw
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowoczesna pyta o potrzeby bydgoszczan. Ma pomóc w ich realizacji
PotrzebyBydgoszczy_Nowoczesna_JW
06.05.2017 | 17:07

Nowoczesna pyta o potrzeby bydgoszczan. Ma pomóc w ich realizacji

Na zdjęciu: Podczas spotkań potrzeby mieszkańców zapisywane są na kartkach, które trafiają na specjalnie przygotowaną mapę Bydgoszczy.

Fot. JW

W sobotni poranek na targowisku w Fordonie rozpoczęła się nowa akcja społeczna „Potrzeby Bydgoszczy” przygotowana przez bydgoskie koło .Nowoczesnej. Politycy czekają na informacje od bydgoszczan, by zrozumieć, czego im brakuje w mieście. 

ZOBACZ TEŻ: Konsultacje społeczne po nowemu. Na początek – dwa tematy

Celem akcji  jest próba rozwiązania lokalnych problemów wskazanych przez mieszkańców, które dotyczą konkretnego miejsca, osiedla czy całego miasta. – Wychodzimy z założenia, że to mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego brakuje i co jest im potrzebne. Tą akcją chcemy ich przede wszystkim zachęcić do tego, by zaczęli się zastanawiać nad tym, jak ich dzielnica funkcjonuje oraz dać poczucie, że mają wpływ na to, jak wygląda ich otoczenie – mówi Piotr Krzemiński, lider projektu Potrzeby Bydgoszczy.

W ramach akcji odbędzie się cykl bezpośrednich spotkań z mieszkańcami bydgoskich osiedli. – Spotykamy się z mieszkańcami po to, by rozmawiać o ich potrzebach. W następnym kroku chcemy te potrzeby zaadresować – mówi Krzemiński. Politycy zamierzają przekazywać informacje od mieszkańców do odpowiednich instytucji miejskich, rad osiedli czy organizacji społecznych. Współpraca partii z poszczególnymi grupami ma być pokazywana na stronie internetowej www.potrzebybydgoszczy.pl.

Swoje potrzeby można zgłaszać nie tylko podczas spotkań, ale również poprzez wspomnianą wyżej stronę internetową akcji czy profil PotrzebyBydgoszczy.pl na Facebooku. Można również przesyłać maile na adres potrzebybydgoszczy@gmail.com

Nie ma określonego terminu zakończenia akcji. – Chcielibyśmy, aby na końcu tego projektu powstał dokument „Lepsza Bydgoszcz”, będący zbiorem kluczowych wyzwań Bydgoszczy i możliwych ich rozwiązań –zapowiada  Piotr Krzemiński.

Chcemy i będziemy prowadzić kolejne akcje, które zmierzają do tego, żebyśmy pracowali nad rozwojem Bydgoszczy i nad tym będzie nam przede wszystkim zależało w kolejnych naszych działaniach – dodaje Maciej Wojtczak, przewodniczący koła .Nowoczesna Bydgoszcz.

Powiązane treści