Bydgoszcz
19C
Opady
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 19 • L 19
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy buspas na terenie Bydgoszczy. Przy remontowanym wiadukcie
buspas_woj_polskiego
02.08.2016 | 15:47

Nowy buspas na terenie Bydgoszczy. Przy remontowanym wiadukcie

Na zdjęciu: Buspas na ulicy Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Ujejskiego.

Fot. Stanisław Gazda

W związku z rozpoczętym kilkanaście dni temu remontem południowego wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, wprowadzono tymczasową organizację ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Ujejskiego. Drogowcy wyznaczyli tam pas dla pojazdów komunikacji miejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczyna się remont wiaduktu na górnym tarasie Bydgoszczy. Będą utrudnienia

Buspas rozpoczyna się przed dojazdem do sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu (kierunek – Wyżyny i Kapuściska) i prowadzi autobusy do przystanku. Z prawego pasa mogą również korzystać kierowcy skręcający w ulicę Ujejskiego. Pozostałym zmotoryzowanym pozostaje tylko jeden pas na wprost – ma to związek ze zwężeniem jezdni za skrzyżowaniem i zbudowanymi tymczasowymi betonowymi przejazdami przez torowisko, które pozwalają przedostać się na północny wiadukt.

Jak pokazuje praktyka, nie wszyscy kierowcy zdołali zapoznać się ze zmianami. Część z nich nadal porusza się prawym pasem prosto, utrudniając przejazd autobusom. A te na Wzgórzu Wolności pojawiają się często – w rejonie prac kursują bowiem linie nr 53, 56, 61, 69, 79, 86 i 89, z dojazdu do skrzyżowania korzysta także linia nr 66, a od strony osiedla Leśnego i Bartodziejów dojeżdża ponadto linia nr 68.

Remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, który rozpoczął się w lipcu, ma potrwać do końca roku.

Powiązane treści