Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 9 • L 9
11C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowy dowódca pomorskich logistyków
Nowy dowódca. Fot. Daniel Chojak.
19.04.2017 | 13:21

Nowy dowódca pomorskich logistyków

1 Pomorska Brygada Logistyczna od kilku dni dowodzona jest przez płka Mariusza Skulimowskiego.

Na zdjęciu: Uroczysty apel.

Fot. Daniel Chojak

1.Pomorska Brygada Logistyczna ma nowego dowódcę. Od kilku dni największą logistyczną jednostką wojskową w Polsce dowodzi płk Mariusz Skulimowski, który przejął dowodzenie od cz.p.o płk Artura Wiatrzyka.

Uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Dowódcy 1. Brygady Logistycznej odbyła się na placu apelowym Brygady w Bydgoszczy w obecności Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusza Łukowskiego.

Chciałbym podziękować pułkownikowi Wiatrzykowi za skuteczne dowodzenie i kierowanie Brygadą – powiedział generał Łukowski. – Dzięki pańskiemu profesjonalizmowi, zaangażowaniu i determinacji w działaniu, 1 Pomorska Brygada Logistyczna właściwie realizowała stawiane przed nią odpowiedzialne cele – dodał Szef Inspektoratu, który przedstawił drogę służbową pułkownika Skulimowskiego i życzył mu żołnierskiego szczęścia oraz sukcesów na nowym stanowisku służbowym. Kierując słowa do żołnierzy brygady powiedział: –Dostajecie na dowódcę nietuzinkowego oficera, bardzo dobrze przygotowanego do pełnienia tej funkcji.

Podsumowując okres wykonywania przez siebie obowiązków dowódcy Brygady pułkownik Wiatrzyk powiedział, iż charakteryzował się on wieloma zadaniami: dobiegły końca przygotowania 1 Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia do kolejnej  XXXVI zmiany PKW KFOR, trwają również przygotowania żołnierzy 1 Logistycznego do udziału w I zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego ŁOTWA.

Nowy dowódca 1 BLog – pułkownik Mariusz Skulimowski stwierdził, iż ma świadomość, że od tej chwili spoczywa na nim odpowiedzialność za stan Brygady oraz obowiązek pomnażania dotychczasowego dorobku i troska o jej wizerunek w oczach przełożonych, podwładnych i społeczeństwa.

Po uroczystości objęcia obowiązków, w Sali Tradycji odbyło się wręczenie gratulacji nowemu dowódcy, a także zaproszeni goście mieli okazję podziękować za współpracę zastępcy dowódcy.

Niezmienną tradycją brygady było przekazanie odznaki pamiątkowej na mundur, z numerem 001, kolejnemu dowódcy brygady. Pułkownik Wiatrzyk przekazał ją pułkownikowi Skulimowskiemu.

Powiązane treści