Bydgoszcz
19C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 19 • L 19
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowy dowódca pomorskich logistyków
Nowy dowódca. Fot. Daniel Chojak.
19.04.2017 | 13:21

Nowy dowódca pomorskich logistyków

Na zdjęciu: Uroczysty apel.

Fot. Daniel Chojak

1.Pomorska Brygada Logistyczna ma nowego dowódcę. Od kilku dni największą logistyczną jednostką wojskową w Polsce dowodzi płk Mariusz Skulimowski, który przejął dowodzenie od cz.p.o płk Artura Wiatrzyka.

Uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Dowódcy 1. Brygady Logistycznej odbyła się na placu apelowym Brygady w Bydgoszczy w obecności Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusza Łukowskiego.

Chciałbym podziękować pułkownikowi Wiatrzykowi za skuteczne dowodzenie i kierowanie Brygadą – powiedział generał Łukowski. – Dzięki pańskiemu profesjonalizmowi, zaangażowaniu i determinacji w działaniu, 1 Pomorska Brygada Logistyczna właściwie realizowała stawiane przed nią odpowiedzialne cele – dodał Szef Inspektoratu, który przedstawił drogę służbową pułkownika Skulimowskiego i życzył mu żołnierskiego szczęścia oraz sukcesów na nowym stanowisku służbowym. Kierując słowa do żołnierzy brygady powiedział: –Dostajecie na dowódcę nietuzinkowego oficera, bardzo dobrze przygotowanego do pełnienia tej funkcji.

Podsumowując okres wykonywania przez siebie obowiązków dowódcy Brygady pułkownik Wiatrzyk powiedział, iż charakteryzował się on wieloma zadaniami: dobiegły końca przygotowania 1 Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia do kolejnej  XXXVI zmiany PKW KFOR, trwają również przygotowania żołnierzy 1 Logistycznego do udziału w I zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego ŁOTWA.

Nowy dowódca 1 BLog – pułkownik Mariusz Skulimowski stwierdził, iż ma świadomość, że od tej chwili spoczywa na nim odpowiedzialność za stan Brygady oraz obowiązek pomnażania dotychczasowego dorobku i troska o jej wizerunek w oczach przełożonych, podwładnych i społeczeństwa.

Po uroczystości objęcia obowiązków, w Sali Tradycji odbyło się wręczenie gratulacji nowemu dowódcy, a także zaproszeni goście mieli okazję podziękować za współpracę zastępcy dowódcy.

Niezmienną tradycją brygady było przekazanie odznaki pamiątkowej na mundur, z numerem 001, kolejnemu dowódcy brygady. Pułkownik Wiatrzyk przekazał ją pułkownikowi Skulimowskiemu.

Powiązane treści