Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 15 • L 15
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowy inwestor w parku przemysłowym. Europejski lider
bppt, park przemysłowy - pit1233
30.08.2017 | 23:11

Nowy inwestor w parku przemysłowym. Europejski lider

Na zdjęciu: Na terenie parku pozostało jeszcze ok. 72 ha terenów pod nowe inwestycje

Fot. Pit1233/wikipedia

Największy w Europie producent opakowań kosmetycznych kupił działkę w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Informację o nowym inwestorze podały władze parku.

Politech Sp. z o.o. to europejski lider produkcji opakowań kosmetycznych. Na terenie BPPT kupił działkę o powierzchni  2,7 ha i planuje na niej wybudować zakład o wielkości co najmniej 5 tysięcy mkw. – Cieszymy się, że kolejny przedsiębiorca docenił rozwojowy potencjał miasta, naszego parku i dołączył do grona inwestorów – mówi prezes Andrzej Półgrabski. Inwestycja na terenie parku przemysłowego ma umożliwić firmie automatyzację procesów produkcyjnych, co przełoży się na podwyższenie jakości obsługi partnerów biznesowych.

Politech to druga firma, jaka w ostatnim czasie dołączyła do inwestujących w BPPT. Wcześniej działkę o powierzchni 1,1 ha kupił Trans Expert. Na terenie parku pozostało jeszcze ok. 72 ha terenów pod nowe inwestycje. – W sumie to kilkanaście nieruchomości, które można wydzielić na potrzeby poszczególnych kontrahentów, z przeznaczeniem pod inwestycje usługowo – produkcyjne i magazynowe – informuje władze BPPT.

Powiązane treści