Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSE
H 10 • L 10
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowy kierunek na UTP. Zaprezentowany na minutowym filmie [WIDEO]
09.05.2017 | 11:46

Nowy kierunek na UTP. Zaprezentowany na minutowym filmie [WIDEO]

Pierwsi studenci tego kierunku rozpoczną naukę już w tym roku.

Inżynieria w biologii stosowanej to kolejny nowy kierunek, który pojawił się w tegorocznej ofercie uczelni. Ma on przygotować studentów do wyzwań w dziedzinie rolnictwa, żywienia i zrównoważonego rozwoju.

Kierunek uruchamiany jest w ramach projektu POWER „Bezpieczna żywność – nowe kierunki kształcenia na UTP” na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP. W tworzenie programu studiów zostali zaangażowani nie tylko naukowcy, ale i przedsiębiorcy. Obejmuje on wiele praktycznych aspektów nowoczesnej biologii.

Zapewnienie bezpieczeństwa żywności jest priorytetową kwestią w każdej gospodarce, a nasz kierunek przygotowuje do wyzwań w dziedzinie rolnictwa, żywienia i zrównoważonego rozwoju – mówią pracownicy UTP.

Absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w laboratoriach związanych z kontrolą żywności oraz analitycznych i mikrobiologicznych. Będą mogli również zająć się produkcją dodatków paszowych, a także żywności BIO. Wiedzę i umiejętności nabyte podczas studiów będzie można wykorzystać na każdym etapie łańcucha produkcji żywności.

Inżynieria w biologii stosowanej to nie jedyna nowość w tegorocznej rekrutacji na uczelnie. W ofercie UTP znalazło się również zielarstwo i fitoterapia CZYTAJ WIĘCEJ 

Powiązane treści