Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 12
18C
Pt
19C
Sob
22C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowy kierunek na UTP. Zaprezentowany na minutowym filmie [WIDEO]
09.05.2017 | 11:46

Nowy kierunek na UTP. Zaprezentowany na minutowym filmie [WIDEO]

Pierwsi studenci tego kierunku rozpoczną naukę już w tym roku.

Inżynieria w biologii stosowanej to kolejny nowy kierunek, który pojawił się w tegorocznej ofercie uczelni. Ma on przygotować studentów do wyzwań w dziedzinie rolnictwa, żywienia i zrównoważonego rozwoju.

Kierunek uruchamiany jest w ramach projektu POWER „Bezpieczna żywność – nowe kierunki kształcenia na UTP” na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP. W tworzenie programu studiów zostali zaangażowani nie tylko naukowcy, ale i przedsiębiorcy. Obejmuje on wiele praktycznych aspektów nowoczesnej biologii.

Zapewnienie bezpieczeństwa żywności jest priorytetową kwestią w każdej gospodarce, a nasz kierunek przygotowuje do wyzwań w dziedzinie rolnictwa, żywienia i zrównoważonego rozwoju – mówią pracownicy UTP.

Absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w laboratoriach związanych z kontrolą żywności oraz analitycznych i mikrobiologicznych. Będą mogli również zająć się produkcją dodatków paszowych, a także żywności BIO. Wiedzę i umiejętności nabyte podczas studiów będzie można wykorzystać na każdym etapie łańcucha produkcji żywności.

Inżynieria w biologii stosowanej to nie jedyna nowość w tegorocznej rekrutacji na uczelnie. W ofercie UTP znalazło się również zielarstwo i fitoterapia CZYTAJ WIĘCEJ 

Powiązane treści