Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy klub piłkarski przyjęty do CWZS Zawisza. Jednogłośnie
Zawisza Bydgoszcz CWZS
05.07.2016 | 15:25

Nowy klub piłkarski przyjęty do CWZS Zawisza. Jednogłośnie

MUKS CWZS Bydgoszcz ma szkolić młodzież przejętą ze spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA.

Na zdjęciu: Sztandar CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy CWZS Bydgoszcz został w poniedziałek przyjęty w poczet członków Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza. Decyzja delegatów walnego zebrania związku była jednogłośna.

Głównym zadaniem nowo powołanego klubu ma być szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży. Szczególnie tej wywodzącej się ze spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA, która po zmianach właścicielskich (95 procent jej udziałów od Radosława Osucha miał kupić Artur Czarnecki, domniemany biznesmen powiązany z kapitałem hiszpańskim) znalazła się w stanie agonii (seniorzy nie wystąpią najprawdopodobniej w żadnej klasie rozgrywkowej). Czarnecki zobowiązał się wobec prezydenta Rafała Bruskiego, że przekaże wszystkie drużyny do MUKS-u. A ten zgłosił już w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej dwanaście ekip w kategoriach od orlika do juniora starszego.

MUKS CWZS powstał na bazie trzech bydgoskich placówek oświatowych – Zespołów Szkół nr 9, nr 15 i nr 20. W zarządzie zasiedli ich dyrektorzy: Tomasz Gadziński (notabene były koordynator grup młodzieżowych w WKS Zawisza), Mirosław Chojecki i Szymon Targowski. Prezesem klubu został z kolei Tomasz Wierzbicki.

Powiązane treści