Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy kynopark w Bydgoszczy. Co będzie można w nim robić?
dog-644111_1280
07.04.2016 | 16:53

Nowy kynopark w Bydgoszczy. Co będzie można w nim robić?

Na zdjęciu: Zabawa z psem to niemal obowiązek każdego właściciela czworonoga.

Fot. wolny dostęp

Kynopark – tak nazywa się ogrodzony teren do zabawy z psem oraz jego tresury. W Bydgoszczy funkcjonuje już 6 takich miejsc, a niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego wybiegu dla psów. 

W kynoparku znajduje się nie tylko duża przestrzeń umożliwiająca psu spożytkowanie zgromadzonej energii, ale również ustawione są urządzenia do zabawy i tresury tj. np. równoważnie, przeskoki itd. W każdym takim miejscu jest także regulamin, kosz na śmieci oraz osobny kosz na psie odchody z woreczkami.

Wybiegi dla psów już istnieją w 6 punktach: przy ul. Kossaka (Górzyskowo), ul. Nakielskiej w Parku nad Kanałem (Wilczak), ul. Swarzewskiej (nad Balatonem, Bartodzieje), ul. Przodowników Pracy (Kapuściska), ul. Ks. Schulza (Błonie) i w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Nowy kynopark powstanie na Bielawach, u zbiegu ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich. Zostanie on stworzony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Powiązane treści