Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -5 • L -5
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy kynopark w Bydgoszczy. Co będzie można w nim robić?
dog-644111_1280
07.04.2016 | 16:53

Nowy kynopark w Bydgoszczy. Co będzie można w nim robić?

Powstanie on na bydgoskich Bielawach.

Na zdjęciu: Zabawa z psem to niemal obowiązek każdego właściciela czworonoga.

Fot. wolny dostęp

Kynopark – tak nazywa się ogrodzony teren do zabawy z psem oraz jego tresury. W Bydgoszczy funkcjonuje już 6 takich miejsc, a niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego wybiegu dla psów. 

W kynoparku znajduje się nie tylko duża przestrzeń umożliwiająca psu spożytkowanie zgromadzonej energii, ale również ustawione są urządzenia do zabawy i tresury tj. np. równoważnie, przeskoki itd. W każdym takim miejscu jest także regulamin, kosz na śmieci oraz osobny kosz na psie odchody z woreczkami.

Wybiegi dla psów już istnieją w 6 punktach: przy ul. Kossaka (Górzyskowo), ul. Nakielskiej w Parku nad Kanałem (Wilczak), ul. Swarzewskiej (nad Balatonem, Bartodzieje), ul. Przodowników Pracy (Kapuściska), ul. Ks. Schulza (Błonie) i w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Nowy kynopark powstanie na Bielawach, u zbiegu ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich. Zostanie on stworzony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Powiązane treści