Bydgoszcz
-12C
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h S
H -12 • L -12
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy obiekt znanego dewelopera? Nadchodzi Nordic Astrum
nordic_astrum
21.04.2016 | 15:57

Nowy obiekt znanego dewelopera? Nadchodzi Nordic Astrum

W urzędzie miasta rozpatrywany jest wniosek na realizację nowej inwestycji Nordic Development.

Na zdjęciu: Nowy budynek ma zostać wzniesiony przy ulicy Babia Wieś.

Fot. Google Street View

Nordic Astrum – tak ma nazywać się nowy gmach, który chce postawić znana na bydgoskim rynku firma Nordic Development.

Szczegóły dotyczące inwestycji owiane są na razie mgłą tajemnicy. Przedstawiciele dewelopera poinformowali nas, że więcej informacji na temat nowego budynku będą mogli przekazać dopiero za kilka tygodni.

Wiadomo jednak, że nowy budynek miałby stanąć na dwóch działkach (o łącznej powierzchni ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych) przy ulicy Babia Wieś. Obecnie znajduje się tam parking ulokowany pomiędzy obiektami Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego a Bydgoskim Klubem Wioślarek. We wniosku, który od kilkunastu dni jest już rozpatrywany w Wydziale Administracji Budowlanej bydgoskiego ratusza, wskazano, że będzie to zabudowa wielorodzinna z funkcjami handlowo-usługowymi. Awizowana kubatura budynku przekracza 100 tysięcy metrów sześciennych, co oznacza, że planowany obiekt będzie pod tym względem mniejszy od wznoszonego przy ul. Grottgera Nordic Haven (ten liczy sobie ok. 133 tys. m sześc.).

Na terenie, na którym ma powstać Nordic Astrum, nie obowiązuje obecnie żaden plan zagospodarowania przestrzennego. Znajduje się on obecnie w przygotowaniu na podstawie uchwały rady miasta z 2012 roku.

Powiązane treści