Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 20 • L 20
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy przewoźnik dotrze do Bydgoszczy. Autobusem i nad morze, i w góry
leo_express_oferta_matprasowe
09.05.2017 | 18:44

Nowy przewoźnik dotrze do Bydgoszczy. Autobusem i nad morze, i w góry

Na zdjęciu: Autobusy Leo Express mają zapewniać m.in. klimatyzację oraz gniazdka elektryczne.

Fot. mat. prasowe

Czeski przewoźnik Leo Express ogłosił uruchomienie od początku czerwca nowych połączeń autobusowych, w tym jednego – trasowanego między innymi przez Bydgoszcz. W ten sposób mieszkańcy naszego miasta zyskają możliwość bezpośredniego dojazdu zarówno do Zakopanego, jak i do Ustki.

CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz zyska połączenie z nowym lotniskiem. Pierwszy lot – jesienią

To właśnie pomiędzy tymi dwoma miastami, przejeżdżając również przez Kraków, Katowice, Częstochowę, Łódź, Toruń czy Słupsk, kursowała będzie nowa linia Leo Express. Począwszy od 1 czerwca będzie ona realizowała po jednym kursie w obu kierunkach.

Linia będzie miała charakter nocny. Początek podróży, zarówno z Zakopanego, jak i Ustki, zaplanowano na godzinę 17:00. Autobus jadący w góry zatrzyma się na bydgoskim dworcu autobusowym przy ulicy Jagiellońskiej o 21:10, z kolei ten zmierzający nad morze – o 3:05 w nocy. Łączny czas podróży do stolicy polskich Tatr wyniesie niemal dziesięć godzin, do Ustki dotrzemy z kolei w niespełna cztery godziny.

Bilety można nabywać już w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Leo Express zapewnia, że najtańsze bilety będzie można nabyć już za 19 złotych. Od wtorku do niedzieli na „bydgoskiej” trasie obowiązuje dodatkowa promocja „1+1 gratis”. Obejmuje ona czerwcowe przejazdy i dotyczy wyłącznie biletów zakupionych w taryfie „dorosły” w klasie ekonomicznej. Oferty nie można łączyć z innymi zniżkami, w tym zniżką studencką.

Równolegle, Czesi uruchomią w Polsce kolejną nową trasę przebiegającą przez region. Autobus kursujący między Krakowem a Ustką będzie przejeżdżał przez Ciechocinek i Toruń. Początkowo będzie on kursował również raz dziennie (w okresie 1-24 czerwca), a od 25 czerwca na okres wakacji – dwa razy.

Powiązane treści