Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -1 • L -1
-4C
Wt
-2C
Sr
-7C
Czw
3C
Pt
6C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowy rekord Guinnessa może paść w Bydgoszczy już w tę sobotę
drum-sticks-933186_1280
22.06.2016 | 11:41

Nowy rekord Guinnessa może paść w Bydgoszczy już w tę sobotę

Ustanowić go pragną uczestnicy festiwalu Drums Fusion.

Na zdjęciu: Każda osoba uczestnicząca w próbie bicia rekordu otrzyma pałki perkusyjne od organizatora.

Fot. wolny dostęp

To właśnie bydgoszczanie mogą przyczynić się do tego, że w Księdze Rekordów Guinnessa pojawi się nowy zapis. 25 czerwca w mieście nad Brdą odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa w największej liczbie osób grających na jednym bębnie.

Akcja organizowana jest w ramach trwającego od wczoraj 10. Bydgoskiego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Świętowanie amatorów perkusyjnych brzmień i bębniarzy z wieloletnim stażem potrwa do najbliższej soboty (25 czerwca). Ostatniego dnia festiwalu o godz. 17:00 na Starym Rynku odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w największej liczbie osób grających na jednym bębnie. Średnica instrumentu ma 10 metrów.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda im się pobić poprzedni rekord, który wynosi 263 osoby. Pomóc im  w tym mogą wszyscy chętni. Warunkiem jest ukończenie 15 roku życia oraz wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: drumsfusion@mck.bydgoszcz.pl W treści wiadomości należy wpisać imię, nazwisko i telefon kontaktowy.

Osoby, które nigdy nie grały na bębnach nie powinny się niczego obawiać. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik otrzyma pałki perkusyjne. Ponadto wykonywany będzie utwór, którego rytm zna każdy. Będzie to kawałek grupy Queen – „We will rock you”.

AKTUALIZACJA

Organizatorzy ze względu na mecz Polska – Szwajcaria postanowili zmienić godzinę rozpoczęcia wydarzenia. Próbę bicia rekordu Guinnessa przełożono na godz. 18:00. Jeśli w meczu dojdzie do rzutów karnych, to akcja rozpocznie się kilka minut później.

Powiązane treści