Bydgoszcz
-10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -10 • L -10
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjeNowy wiadukt otwarty. Przebiega nad obwodnicą
obwodnica Inowrocławia, wiadukt, - fot GDDKiA
07.12.2016 | 09:12

Nowy wiadukt otwarty. Przebiega nad obwodnicą

Oprócz wiaduktu wybudowano także ronda.

Na zdjęciu: Wiadukt zbudowano nad powstającą obwodnicą Inowrocławia.

Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Trwają prace związane z budową obwodnicy Inowrocławia. W pierwszych dniach grudnia otwarto wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej 252.

Otwarty właśnie wiadukt przebiega nad powstającą obwodnicą i wchodzi w skład łączącej Inowrocław z Włocławkiem drogi wojewódzkiej nr 252. Ma 10 metrów szerokości, z czego 6 m zajmuje jezdnia, a resztę – chodniki, balustrady i bariery ochronne.

Na dojazdach do wiaduktu wybudowane zostały ronda, które będą częścią węzła Jacewo umożliwiającego skomunikowanie DW 252 z powstającą obwodnicą Inowrocławia. W październiku drogowcy oddali do użytku już dwa inne wiadukty przechodzące nad nowym obejściem.

I etap budowy obwodnicy Inowrocławia (od DK 15 do DK 25) będzie kosztować 359 milionów złotych i zakończy się w sierpniu 2017 roku. Obecnie trwają prace związane z kładzeniem nawierzchni z kostki kamiennej i przygotowaniem gruntu do odbudowy roślinnej oraz roboty wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne  i teletechniczne.

Powiązane treści