Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 3
-1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy żużlowiec w Polonii? Niemiec potwierdził zainteresowanie
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (32)
25.07.2016 | 12:58

Nowy żużlowiec w Polonii? Niemiec potwierdził zainteresowanie

Możliwe, że wkrótce do bydgoskiego zespołu dołączy nowy zawodnik.

Na zdjęciu: Prezentacja Polonii Bydgoszcz przed sezonem 2016.

Fot. Leszek Grabowski

Niemiec Kai Huckenbeck może zostać nowym żużlowcem Polonii Bydgoszcz. W rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl 23-latek potwierdził zainteresowanie ze strony klubu z ul. Sportowej.

Huckenbeck niedawno odniósł swój największy sukces, zajmując trzecie miejsce w rozegranej w Guestrow I rundzie Indywidualnych Mistrzostw Europy. W polskiej lidze wystartował tylko w sezonie 2014, gdy w siedmiu meczach Kolejarza Opole zanotował śr. 1,351 pkt/bieg.  W tym roku reprezentuje King’s Lynn Stars w Elite League, MSC Brokstedt w niemieckiej Bundeslidze i MSC Olching w niemieckim Speedway Team Cup.

W rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl 23-latek przyznał, że przed sezonem miał kilka ofert z Polski, a ostatnio kontaktowała się z nim Polonia. – Do tej pory nie miałem żadnych rozmów co do przyszłego sezonu. Jedynie Polonia Bydgoszcz poprosiła mnie, żebym pojechał mecz testowy w sierpniu – tłumaczy w wywiadzie zawodnik.

W trakcie sezonu działacze mogą korzystać z trzech okienek transferowych, w czasie których można wypożyczać zawodników lub kontraktować tych bez przynależności klubowej – pierwsze odbyło się w maju, drugie właśnie trwa (do 31 lipca), a następne rozpocznie się 1 września.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail