Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 15 • L 15
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNożownik, który zaatakował 24-latka, usłyszał zarzut. Przebieg zajścia przedstawili świadkowie [AKTUALIZACJA]
eltra_dworcowa_sobieskiego_SG
13.07.2017 | 15:21

Nożownik, który zaatakował 24-latka, usłyszał zarzut. Przebieg zajścia przedstawili świadkowie [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Jana III Sobieskiego.

Fot. Stanisław Gazda

27-letni Tomasz B. odpowie za zabójstwo 24-letniego Dawida M. Sprawca usłyszał zarzuty, a jego towarzysze opowiedzieli prokuraturze o przebiegu zajścia.

Przypominamy, że do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Jana III Sobieskiego. Przed godziną 2:00 policjanci otrzymali informację o prawdopodobnym zabójstwie mężczyzny. Nagrania z monitoringu pozwoliły na zatrzymanie trzech osób mogących mieć związek z tą sprawą:  27-letniego Tomasza B., 22-letniego Adriana W. i 22-letnią Weronikę B. Przy najstarszym mężczyźnie  znaleziono kastet z wysuwanym ostrzem. CZYTAJ WIĘCEJ  

Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła śledztwo w tej sprawie. Ustalono, że ofiara to 24-letni pracownik Pesy, a jego prawdopodobnym zabójcą jest 27-letni Tomasz B. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratura, który przedstawił mu zarzut zabójstwa. – Podejrzany nie przyznał się do stawianego mu zarzutu i odmówił składania wyjaśnień – informuje prok. Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszczy Północ. Pozostałe osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy zostały przesłuchane w charakterze świadków.

Z ich zeznań wynika, że pomiędzy dwoma grupkami nieznajomych ludzi doszło do sprzeczki. Pokrzywdzony był w towarzystwie znajomego. W pewnym momencie, około północy, podeszły do nich trzy osoby i pomiędzy nimi zawiązała się sprzeczka. W trakcie niej doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy 24-latkiem, a sprawcą, która zakończyła się wymierzeniem trzech śmiertelnych ciosów. 27-latek oraz jego towarzysze uciekli z miejsca zdarzenia. Przy pokrzywdzonym pozostał jego znajomy, który wezwał karetkę pogotowia.

Według prokuratury, powodem sprzeczki nie było nic poważnego. Policja wyklucza, że doszło do klubowych zamieszek.

Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu, na okres trzech miesięcy, wobec podejrzanego. Decyzję w tej sprawie poznamy wkrótce.

AKTUALIZACJA

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Tomasz B. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Powiązane treści