Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleO krok od tragedii na Kapuściskach. Zapobiegli jej policjanci
policja_akcja_909_606_SG
09.12.2016 | 17:04

O krok od tragedii na Kapuściskach. Zapobiegli jej policjanci

Na zdjęciu: Policjanci z Wyżyn uratowali życie 37-letniemu mężczyźnie.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

Szybka reakcja policjantów z bydgoskich Wyżyn uratowała życie 37-letniego mężczyzny, który stracił przytomność na sąsiednich Kapuściskach. – Prowadzona przez pół godziny reanimacja doprowadziła do przywrócenia jego czynności życiowych – informuje biuro prasowe kujawsko-pomorskiej policji.

W środę do dyżurnego komisariatu z ulicy Ogrody trafiło zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na trawniku przy ulicy Generalskiej. Wysłany na miejsce patrol stwierdził, że 37-latek nie oddycha, w dodatku był siny, a jego źrenice nie reagowały na światło. – Funkcjonariusze natychmiast podjęli resuscytację mężczyzny. Jednocześnie za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie warunkowe – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na pomoc swoim kolegom ruszył drugi patrol. Czteroosobowy zespół – sierż. Karolina Fojt, st. sierż. Piotr Rudziński, sierż. szt. Arkadiusz Szeloch oraz sierż. szt. Damian Wrycza – przez trzydzieści minut prowadził działania ratunkowe wspólnie z ratownikami medycznymi. Szczęśliwie, doprowadziły one do przywrócenia funkcji życiowych mężczyzny.

Poszkodowany po akcji został zabrany karetką do szpitala.

Powiązane treści