Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 14
9C
Sr
9C
Czw
9C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
Metropolia BydgoskaBlogiO krótkiej pamięci, a może o hipokryzji raczej
Nowa linia produkcyjna w Boruta-Zachem - LG (25)
01.04.2016 | 18:15

O krótkiej pamięci, a może o hipokryzji raczej

O pewnym słowie na "h" pisze w najnowszym wpisie na blogu Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Fot. Leszek Grabowski

To było przecież nie tak dawno, kiedy bydgoski Zachem zniknął , a jego załoga wylądowała na bruku. Z opublikowanych książkowych wspomnień nagrywającego spotkania VIP-ów kelnera wynika , że i ta właśnie firma była przedmiotem zainteresowania i targów prowadzonych z rządowymi  ViP-ami z Platformy Obywatelskiej…

Nie dziwi już teraz brak pomocy i pani premier i bydgoskich posłów PO, a i miasta zarządzanego przez prezydenta z PO dla upadającego przedsiębiorstwa. Upadająca firma kosztuje mniej. Pani premier spotykała się z rodzinami załóg jednej z kopalni, na spotkanie z rodzinami zachemowców, którzy pracę utracili, czasu nie znalazła. Nie znalazła w budżecie pieniędzy, które by Zachem uratowały. Skutecznie też – już tu na miejscu – torpedowano chęci rozmaitych firm, które chciały uruchomić produkcję na terenie dawnego Zachemu – m.in. przez zawyżenie cen ścieków i wody. Były ogromne kłopoty z ciepłem dla istniejących firm i z drogami.

Cieszy oczywiście oddanie do użytku nowej instalacji zbudowanej przez firmę Boruta-Zachem. Zwiastuje to nową technologię, nową potrzebną produkcję i nowe miejsca pracy, choć o ilości zatrudnionych mówi się jakby mniej. Cieszą się władze państwowe, wojewódzkie i cieszy się pan Bruski. „Jest sygnał, że życie w Zachemie się odradza” – podobno powiedział. Tak, to ta sama osoba , która nie podjęła żadnych działań w rządowych sferach decyzyjnych w sprawie ratowania Zachemu. Przynajmniej takimi działaniami się nie chwalił.

Przedstawiciel partii, której nie zależało na wykorzystaniu nowoczesnych instalacji i miejscach pracy dla bydgoszczan teraz się cieszy. Jest w języku polskim określenie, dosadne określenie tego typu postawy. Na literę „h” się zaczyna. Bogu i wyborcom dzięki, że w sprawie Zachemu pan prezydent Bruski już niewiele złego może sprawić.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści