Bydgoszcz
13C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 13 • L 13
5C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaO Uniwersytecie Medycznym na posiedzeniu Sejmu RP
poseł Z. Pawłowicz
29.03.2016 | 20:05

O Uniwersytecie Medycznym na posiedzeniu Sejmu RP

W piątek odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Poseł Zbigniew Pawłowicz wykazuje zawsze ogromną determinację, gdy chodzi o Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Jak nas poinformował poseł Zbigniew Pawłowicz, co znalazło potwierdzenie w Harmonogramie Obrad 15. posiedzenia Sejmu RP – na forum Parlamentu wniesiona zostanie sprawa utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Nastąpi to  1 kwietnia 2016 r. (piątek), po sprawozdaniach Komisji o poselskich projektach uchwał w sprawie polityki imigracyjnej Polski i o rządowym projekcie ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Tuż po godzinie 11.00  odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (druk nr 226) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów).

Projekt wpłynął do Sejmu 7 stycznia br. zaś 2 lutego 2016 roku skierowany został do I czytania na posiedzeniu Sejmu.

Urząd Miasta Bydgoszczy organizuje dla przedstawicieli bydgoskich mediów wyjazd autokarem do Sejmu, gdzie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Będzie tam też przedstawiciel naszej redakcji. Jest wielce prawdopodobne, że do stolicy uda się także Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Powiązane treści