Bydgoszcz
0C
Intensywne opady śniegu
90% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 0 • L 0
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIObchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Co zaplanowano w Bydgoszczy?
Warsaw_Uprising_boyscouts
31.07.2016 | 12:16

Obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Co zaplanowano w Bydgoszczy?

O jutrzejszej rocznicy powinien pamiętać każdy Polak.

Na zdjęciu: Młodzi powstańcy warszawscy

Fot. Jerzy Tomaszewski / wikipedia

Już jutro, 1 sierpnia, przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ten dzień świętowany będzie w całej Polsce. Sprawdzamy, jak będą wyglądały obchody w Bydgoszczy.

Osoby, które chcą szczególnie uczcić to święto powinny udać się na mszę święta w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy. Odbędzie się ona o godz. 15:30. W liturgii uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta, jak i województwa.

Tak jak w ubiegłych latach o tzw. Godzinie „W”, czyli 17:00, będzie można usłyszeć syreny. Zostaną one uruchomione na 1 minutę. Ich dźwięk będzie można usłyszeć w niemal każdym miejscu w naszym regionie, jak i całej Polsce. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz jako Szef Obrony Cywilnej Województwa wystosował pismo do starostów i prezydentów miast z prośbą o uruchomienie syren. O wspomnianej godzinie każdy Polak powinien zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o losie powstańców.

Przypominamy również, że do 3 sierpnia trwa akcja „Burza. Bitwa o Polskę”, w ramach której mieszkańcy miasta mogą otrzymać darmowe pakiety artykułów powstańczych. Dowiedz się więcej na ten temat KLIK 

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail