Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 21 • L 21
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIObchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy
Skwer Leszka Białego - LG (4)
29.02.2016 | 14:22

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Skwer ppor. Leszka Białego

Fot. Leszek Grabowski

Już jutro (1 marca) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zobaczcie, jak uczczony zostanie ten dzień w Bydgoszczy. 

Organizatorzy bydgoskich uroczystości to wojewoda kujawsko-pomorski i gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Obchody tego dnia rozpoczną się o godz. 13:00 mszą świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła znajdującym się przy ul. Jaskółczej 39. Następnie, ok. godz. 14:00, uczestnicy uroczystości oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym przy ścianie pamięci na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej. Natomiast o godz. 15:00 otwarta zostanie wystawa „Milcząc, wołają” na parkingu przed Urzędem Wojewódzkim. Tuż po niej rozpoczną się uroczystości w gmachu urzędu.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych od 2011 roku jest świętem państwowym poświęconym pamięci żołnierzy niepodległościowego podziemia. Ten dzień obchodzony jest w całej Polsce. Uroczystości w naszym regionie odbyły się już w ubiegły weekend. Zobaczcie zdjęcia z obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białych Błotach. [KLIK]

Powiązane treści