Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 24 • L 24
25C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
26C
Czw
22C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeObiekt, jakiego w Bydgoszczy nie było. Projekt już jest [WIZUALIZACJE]
Pawilon - widok 3 - Kopia
08.12.2016 | 13:36

Obiekt, jakiego w Bydgoszczy nie było. Projekt już jest [WIZUALIZACJE]

Termin realizacji inwestycji zależy od szczodrości darczyńców.

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać pawilon dla małych zwierząt.

Fot. materiały prasowe

Los najmniejszych podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy ma się zmienić. Kujawsko-pomorski oddział OTOZ Animals podjął decyzję o budowie pawilonu dla małych zwierząt. 

Pomysł stworzenia takiego miejsca powstał już w ubiegłym roku. W bydgoskim schronisku brakuje oddzielnego pomieszczenia dla najmłodszych zwierząt, w którym dominowałaby cisza i spokój. Obecnie mali podopieczni muszą przebywać w pobliżu dorosłych, szczekających psów.

Wspomniany pawilon zostałby przystosowany do potrzeb najmniejszych zwierząt. Zgodnie z założeniami projektu, w pawilonie mają znaleźć się specjalne klatki dla najmniejszych zwierząt. Wszystkie pokoiki mają być jasne i wyposażone w wygodne posłanie. Prawidłowy rozwój zwierząt ma zostać zapewniony dzięki m.in. ogrzewaniu dostosowanemu do ich potrzeb oraz wentylacji zapewniającej wymianę powietrza. Ponadto w pawilonie pojawi się również pomieszczenie do zabiegów weterynaryjnych i higienicznych oraz magazynek sprzętu i karmy.

Inwestycja ma pochłonąć około 600-700 tysięcy złotych. Środki będą pochodzić przede wszystkim od indywidualnych darczyńców. Chęć pomocy zgłosili również bydgoscy przedsiębiorcy.

Termin realizacji inwestycji zależy od szczodrości darczyńców. Budowa rozpocznie się dopiero po zebraniu środków na tzw. stan surowy, czyli 199 tys. zł. – Zdajemy sobie sprawę, że “nie od razu Kraków zbudowano”. Zebranie środków potrwa. Jednak mamy nadzieję, że dzięki wrażliwości na niedolę osieroconych zwierząt i ofiarności ludzi o dobrych sercach osiągniemy nasz cel  – mówi dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy Izabella Szolginia.

Zbieraniem środków na ten cel zajmuje się kujawsko-pomorski oddział OTOZ Animals. Organizacja będzie zwracać się o pomoc nie tylko do mieszkańców Bydgoszczy, ale i całego kraju oraz osób przebywających poza granicami naszego państwa. Pieniądze wpłacać należy na konto bankowe OTOZ Animals:

PKO BANK POLSKI  70 1020 1475 0000 8402 0143 1840
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN : PL 70 1020 1475 0000 8402 0143 1840

Powiązane treści