Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 17 • L 17
24C
Sr
26C
Czw
27C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeObiekt w centrum miasta wystawiony na sprzedaż. Kto kupi czterogwiazdkowy hotel?
DSCF0015_1200x800
09.06.2016 | 06:31

Obiekt w centrum miasta wystawiony na sprzedaż. Kto kupi czterogwiazdkowy hotel?

Obecny właściciel hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia zdecydował się na sprzedaż obiektu.

Na zdjęciu: Hotel Mercure Bydgoszcz Sepia znajduje się przy ul. Marsz. Focha 20.

Fot. Stanisław Gazda

Zaledwie półtora roku temu odbyło się huczne otwarcie czterogwiazdkowego hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia, a jego właściciel (Cube Sp. z.o.o.) już zdecydował się na sprzedaż budynku. Kto go kupi?

Hotel znajduje się w centrum miasta przy ul. Marsz. Focha 20. Obiekt powstał po odnowieniu kamienicy z końca XIX wieku i dobudowaniu nowoczesnej części. W wyniku przeprowadzonych prac w budynku znajduje się 90 pokojów, trzy lokale gastronomiczne, 72 m kw. powierzchni konferencyjnej, sala fitness i 45 strzeżonych miejsc parkingowych. Ponadto można rozbudować go o dodatkowe 30 pokojów i 480 m kw. powierzchni konferencyjnej.

Sprzedażą obiektu zajmuje się firma Cushman & Wakefield. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowym nabywcą hotelu zostanie zagraniczny inwestor. – Polska jest jedną z najchętniej wybieranych lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej, jeśli chodzi o rynek nieruchomości hotelowych. Inwestorzy wykazują duże zainteresowanie dziesięcioma największymi miastami w Polsce. Mercure Bydgoszcz Sepia to wyjątkowo korzystna okazja: budynek najwyższej jakości pod szyldem międzynarodowej marki, a do tego w świetnej lokalizacji – uważa Frederic Le Fichoux, dyrektor sekcji rynku hotelowego w regionie Europy firmy Cushman & Wakefield.

Atutem zachęcającym do zakupu hotelu jest nie tylko dobra lokalizacja obiektu i jego stan techniczny, ale również zainteresowanie turystów. Mercure Bydgoszcz Sepia cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników portalu turystycznych. Ponadto obiekt uznawany jest za jeden z najlepszych hoteli w województwie kujawsko-pomorskim.

Powiązane treści