Bydgoszcz
13C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
16C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIObywatel wobec pytań o granice zdrowia psychicznego – tematem sesji BFO
BFO
25.11.2018 | 10:31

Obywatel wobec pytań o granice zdrowia psychicznego – tematem sesji BFO

Na zdjęciu: Obrady Sesji.

Fot. Materiały Organizatora.

Bydgoskie Forum Obywatelskie zaprasza  na XVIII Wolną Sesję Obywatelską, która odbędzie się  27 listopada 2018 roku o godzinie 18.00 w Sali Sesyjnej bydgoskiego ratusza.

Tematem sesji będzie: Obywatel wobec pytań o granice zdrowia psychicznego.

Definicje zdrowia psychicznego zawsze sprawiały wiele trudności. Przyjmuje się, że osoba zdrowia psychicznie nie przejawia objawów zaburzeń psychicznych, nie doświadcza cierpienia psychicznego ani zaburzeń funkcjonowania w środowisku społecznym. Gdy czytamy o narastaniu nastrojów radykalnych, antyeuropejskich, nacjonalistycznych, antydemokratycznych, o zadziwiającej akceptacji wyborców dla skrajnie populistycznych haseł i nieodpowiedzialnych działań polityków, zdumieni pytamy – jak to jest możliwe? Czy to normalne? Czy nasze społeczeństwo jest zdrowe psychicznie? A czy w ogóle możemy mówić o zdrowiu lub chorobie psychicznej w odniesieniu do grup społecznych, zwłaszcza tak dużych i zróżnicowanych? Próby odpowiedzi na te oraz szereg innych pytań podjęte zostaną podczas debaty.

Gośćmi Sesji będą: dr n. med. Ryszard Kujawski specjalista psychiatra – ordynator Oddziału Ogólnopsychiatrycznego w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu i dr hab. Paweł Izdebski, profesor nadzwyczajny UKW, prodziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Ideą przewodnią powstania Bydgoskiego Forum Obywatelskiego było stworzenie przestrzeni i klimatu do dyskusji o sprawach istotnych dla każdego obywatela, zainteresowanego wydarzeniami i mechanizmami funkcjonowania współczesnego świata, Europy, Polski, a przede wszystkim naszej małej Ojczyzny – Bydgoszczy.

Raz w miesiącu, zawsze we wtorek o 18.00, w Sali Sesyjnej Bydgoskiego Ratusza, przy ul. Jezuickiej 1, organizowana jest WOLNA SESJA OBYWATELSKA, podczas której, w obecności ekspertów z omawianych dziedzin, uczestnicy rozmawiają o tym, co porusza, dotyka, inspiruje, oburza. Ważne jest naświetlenie omawianego problemu z różnych perspektyw, a nie doraźne spory polityczne.

Wstęp na debatę jest wolny i bezpłatny, przyjść może każdy kto ma dobrą wolę, otwarty umysł i pragnienie uczciwego zgłębienia tematu.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści