Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaOd 18 do 18 południka
mapa

Od 18 do 18 południka (21.11.2015)

Bieg rekreacyjny to zapowiedź tego, co ma pojawić się w Myślęcinku.

Na zdjęciu: Organizatorzy pragną rozpowszechnić wiedzę o miejscu przebiegu 18 południka w Bydgoszczy.

Fot. wolny dostęp

18 południk przechodzi dokładnie przez Bydgoszcz. Rozpowszechnić tę wiedzę, a zarazem uczcić miejsca przebiegu tej współrzędnej geograficznej, pragną pasjonaci z grupy „Bractwo 18 południka”.

Wspólnie z władzami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku wyznaczyli oni dwa miejsca, w których przebiega 18 południk. Znajdują się one na ul. Rekreacyjnej. Niedługo mają zostać wyeksponowane i stać się punktami orientacyjnymi w parku, a zarazem jednymi z jego stałych atrakcji.

Jednak już teraz pasjonaci organizują bieg na trasie pomiędzy 18 południkami. Pomaga im w tym ekipa „Terenowej Masakry” oraz IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Akcja „Od 18 do 18 południka” rozpocznie się 21 listopada o godz. 11 na ul. Rekreacyjnej w miejscu oddalonym ok. 2 km od pętli tramwajowej. Udział w niej może wziąć każda chętna osoba. Zapisy prowadzone będą w Biurze Zawodów znajdującym się nieopodal trasy biegu, w dniu imprezy od godz. 10:00 do 15 min. przed startem danej kategorii.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu jest bezpłatne, a najlepsi i najmłodsi otrzymają nagrody i upominki. Ponadto każda osoba biorąca udział, będzie mogła po biegu ogrzać się przy kubku gorącej herbaty.

Powiązane treści