Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 9 • L 9
8C
Sr
11C
Czw
10C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOd poniedziałku zmiany w komunikacji. Zniknie przystanek w centrum miasta
Paderewskiego Bydgoszcz
08.05.2016 | 11:39

Od poniedziałku zmiany w komunikacji. Zniknie przystanek w centrum miasta

Drogowcy zmianę tłumaczą postulatami pasażerów komunikacji miejskiej.

Na zdjęciu: Od poniedziałku na ulicy Paderewskiego (na wysokości parku Kochanowskiego) będzie funkcjonował tylko jeden przystanek.

Fot. Google Street View

Bydgoscy drogowcy zlikwidują w poniedziałek rano jeden z przystanków zlokalizowanych na ulicy Paderewskiego w bezpośrednim sąsiedztwie parku Jana Kochanowskiego. – To odpowiedź na postulaty pasażerów – tłumaczą.

Po ulicy Paderewskiego poruszają się autobusy czterech linii dziennych – 52, 59, 60 oraz 64 oraz linii nocnej 33N. Dotychczas zatrzymywały się one jednak na dwóch przystankach oddalonych od siebie o kilkaset metrów – linie nr 64 i 33N bliżej skrzyżowania z ul. Mickiewicza, pozostałe – bliżej budynku Copernicanum oraz Filharmonii Pomorskiej.

Od poniedziałku ta sytuacja ulegnie zmianie. Po godzinie ósmej Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przeniesie przystanek dla wszystkich wspomnianych linii na stanowiska dla linii nr 64 i 33N. – „Zmiana wpłynie na poprawę obsługi pasażerskiej i lepsze skomunikowanie z sąsiednim przystankiem Mickiewicza – Teatr Polski” –  czytamy w komunikacie ZDMiKP.

Również w poniedziałek drogowcy planują zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 64. Korektom ulegną czasy przejazdów w okresie międzyszczytowym.

Powiązane treści