Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -5 • L -5
-9C
Sr
-8C
Czw
-8C
Pt
-7C
Sob
-8C
Nd
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOd soboty zmiany w komunikacji. Zaczyna się remont torowiska na Kapuściskach
wojska polskiego bydgoszcz
03.04.2018 | 14:08

Od soboty zmiany w komunikacji. Zaczyna się remont torowiska na Kapuściskach

Wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji tramwajowej.

Na zdjęciu: W ramach przebudowy na pętli Kapuściska powstanie dodatkowy tor.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę rozpocznie się przebudowa torowiska na Kapuściskach. W związku z pracami na ulicy Wojska Polskiego i pętli Kapuściska dojdzie do zmian w komunikacji.

Remont torowiska na Kapuściskach jest pierwszą z pięciu planowanych inwestycji tramwajowych, które w najbliższych latach zostaną zrealizowane w Bydgoszczy. Prace obejmą przebudowę odcinka od ulicy Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą tramwajową – powstaną na niej trzy tory do zawracania oraz miejsce do postoju autobusów. U zbiegu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej wybudowane zostanie rondo.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pętla Kapuściska. Przygotowania do modernizacji


26 marca wykonawca inwestycji – firma Spaw-Tor – otrzymał zezwolenie na realizacji inwestycji drogowej. W czwartek ZDMiKP przekaże krakowskiej spółce plac budowy. W związku z remontem, od soboty, 7 kwietnia zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Ruch tramwajowy na ulicy Wojska Polskiego od węzła Szarych Szeregów do pętli Kapuściska zostanie wstrzymany – linia 7 będzie kursować do pętli Glinki, a 8 – do pętli Wyżyny (przy ulicy Magnuszewskiej). Na trasie pętla Kapuściska – Szarych Szeregów zostanie uruchomiona linia autobusowa T, ponadto komunikację zapewni też linia autobusowa 61.

Koszt inwestycji to blisko 20 milionów złotych. W jej ramach miasto pozyskało też sześć trzyczłonowych tramwajów PESA Swing, które już jeżdżą po bydgoskich torach. Remont ma zakończyć się latem tego roku.

Powiązane treści