Bydgoszcz
4C
Mgła
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 4
10C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaOddaj krew i zostań superbohaterem
10339446_1022583234451262_1584461854559545719_o

Oddaj krew i zostań superbohaterem (05.03)

Dołącz do akcji "We Need a Hero".

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego akcję

Fot.

Heroizm to oddawanie krwi lub szpiku kostnego – właśnie tak twierdzą założyciele projektu „We Need a Hero”. Przekonują ludzi, by dzielili się z innymi swoimi mocami.

Pokazanie, że superbohaterowie żyją wśród nas i każdy może nim zostać to cel projektu społecznego „We Need a Hero”. Powstał on w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, w której uczestniczą uczniowie i studenci pragnący zdobyć doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz zmienić swoje otoczenie na lepsze. Inspiracją do stworzenia inicjatywy „We Need a Hero” byli bohaterowie filmów, którzy ratują świat.

Herosi znani z telewizyjnych ekranów to ważna część projektu. Zwieńczeniem akcji ma być odwiedzenie dziecięcych oddziałów szpitalnych w towarzystwie profesjonalnych cosplayerów w strojach superbohaterów. Oprócz tego ekipa „We Need a Hero” regularnie spotyka się z małymi pacjentami oraz nie zapomina o seniorach, którym również chce pomóc poprzez kontakt i wspólnie spędzony czas.

Do grona superbohaterów można dołączyć podczas koncertów i happeningów połączonych z możliwością oddawania krwi. Już wkrótce takie wydarzenie odbędzie się w Bydgoszczy. 5 marca na Starym Rynku pojawi się krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi. Odwiedzić go będzie można od godz. 12:00 do godz. 18:00. Każdy kto odda krew otrzyma również wejściówkę na Noc Bohaterów, która odbędzie się 12 marca 2016 r. Bilet pozwoli na nieodpłatne poruszanie się po klubach partnerskich t.j. m.in. Awangarda, Savoy, EPIC Club.

Powiązane treści