Bydgoszcz
18C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 18 • L 18
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOFICJALNIE: Adrian Zieliński na dopingu!
Adrian Zieliński
12.08.2016 | 16:25

OFICJALNIE: Adrian Zieliński na dopingu!

Na zdjęciu: Tomasz i Adrian Zielińscy, sztangiści Zawiszy, u których wykryto stosowanie nielegalnych środków dopingowych.

Fot. Sebastian Torzewski

Komisja Zwalczania Dopingu w Sporcie potwierdziła w piątek na specjalnej konferencji prasowej wcześniejsze doniesienia – mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 85 kg Adrian Zieliński przyjmował doping. W organizmie sztangisty wykryto, podobnie jak kilka dni temu u jego brata – Tomasza, podwyższony poziom nandrolonu.

Pozytywny wynik dała próbka pobrana od 27-latka na początku lipca w trakcie mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Mroczy. Stężenie niedozwolonej substancji wyniosło 4,1 ng/ml (nanograma na mililitr), podczas gdy dopuszczalna norma wynosi 2,5 ng/ml. Pozostałe dwie próbki pobrane od zawiszanina w lipcu dały już rezultat negatywny. W Rio de Janeiro zawodnik nie był badany.

Na podstawie informacji od komisji Polski Komitet Olimpijski podjął decyzję o wykluczeniu Adriana Zielińskiego z reprezentacji olimpijskiej. Podzielił on tym samym los swojego brata, u którego stosowanie dopingu ujawniono w poniedziałek (a potwierdzono dzień później). Wraz ze swoim podopiecznym wioskę olimpijską opuści ponadto trener Jerzy Śliwiński.

Za stosowanie niedozwolonego wspomagania Adrianowi Zielińskiemu grozi kara do czterech lat dyskwalifikacji.

Więcej artykułów na temat skandalu dopingowego z udziałem ciężarowców można znaleźć [TUTAJ].

Powiązane treści