Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOficjalnie: Sokół Radomin zagra w IV lidze
Maciej Jarzembowski, Chemik Bydgoszcz, Sokół Radomin, 2013 - ST
03.08.2017 | 12:56

Oficjalnie: Sokół Radomin zagra w IV lidze

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika rywalizowali z Sokołem Radomin w klasie okręgowej.

Fot. ST

Piłkarze Sokoła Radomin zagrają w IV lidze. W czwartek klub odpowiedział na zaproszenie do rozgrywek, które otrzymał od Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj także: Strażak/Wda II Przechowo wycofał się z IV ligi

Miejsce w IV lidze zwolniło się po wycofaniu beniaminka Strażaka/Wdy II Przechowo. Sokół jako trzeci zespół na finiszu klasy okręgowej otrzymał od KPZPN propozycję zastąpienia drużyny ze Świecia. Po rozmowach władz klubu, a także władz miasta zdecydowano się wykorzystać okazję. W czwartek po południu oficjalny komunikat w tej sprawie ma wydać związek.

W najbliższy weekend Sokół nie rozegra meczu z Orlętami Aleksandrów Kujawski. W ramach późnego dołączenia do ligi otrzymał czas na przygotowanie się do rozgrywek. – Większych transferów nie przewidujemy, bo wiadomo, jakie są teraz możliwości. Będziemy jeszcze szukać jednego bramkarza i będziemy bazować na tym zespole, który miał grać w klasie okręgowej – mówi trener Sławomir Rożek.

Niedługo w Radominie pojawią się przedstawiciele KPZPN-u, którzy zweryfikują, jakie prace będą musiały zostać wykonane na stadionie, aby przystosować je do wymogów regulaminowych. Obiekt na pewno zostanie ogrodzony. Dostawione zostaną też trybuny dla miejscowych i gości. Pierwszy mecz w IV lidze Sokół rozegra  12/13 sierpnia z Liderem Włocławek. Z Chemikiem zmierzy się 16 września, a z Polonią – 4 listopada

Powiązane treści