Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaOficjalnie: Tomasz Latos kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy
Tomasz Latos Bydgoszcz
26.04.2018 | 13:28

Oficjalnie: Tomasz Latos kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy

Decyzję zaprezentowano w czwartek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie.

Na zdjęciu: Poseł PiS Tomasz Latos, od czwartku oficjalny kandydat partii w wyścigu o fotel prezydenta Bydgoszczy.

Fot. Eryk Dominiczak

Potwierdziły się informacje o starcie w wyborach prezydenckich w Bydgoszczy posła PiS Tomasza Latosa. Jego nazwisko zostało zaprezentowane oficjalnie w czwartek podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie partii.

Latos pojawił się na niej wspólnie z innymi kandydatami, którzy będą reprezentowali rządzące ugrupowanie w wyborach na prezydentów największych polskich miast. – Prezentujemy ich w Warszawie, gdyż uważamy, że Polska jest jedna. A fizycznie niemożliwe byłoby przedstawić tutaj ich wszystkich. To nie jest początek kampanii wyborczej, ale okres przygotowawczy, w którym oczekujemy, że nasi kandydaci będą aktywni – mówił, przedstawiając ich, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że nazwisko Latosa było jednym z trzech – obok innych posłów Prawa i Sprawiedliwości: Piotra Króla oraz Łukasza Schreibera – które pojawiało się na przedwyborczej giełdzie. Od kilkunastu dni głośno mówiło się, że to najbardziej doświadczony z tej trójki parlamentarzystów uzyskał największe poparcie prezesa Kaczyńskiego.

Dla Latosa będzie to debiut w wyborach prezydenckich w mieście. Cztery lata temu PiS reprezentował obecny kurator oświaty Marek Gralik.


Powiązane treści