Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 0 • L 0
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaOficjalnie: Tomasz Latos kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy
Tomasz Latos Bydgoszcz
26.04.2018 | 13:28

Oficjalnie: Tomasz Latos kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy

Decyzję zaprezentowano w czwartek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie.

Na zdjęciu: Poseł PiS Tomasz Latos, od czwartku oficjalny kandydat partii w wyścigu o fotel prezydenta Bydgoszczy.

Fot. Eryk Dominiczak

Potwierdziły się informacje o starcie w wyborach prezydenckich w Bydgoszczy posła PiS Tomasza Latosa. Jego nazwisko zostało zaprezentowane oficjalnie w czwartek podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie partii.

Latos pojawił się na niej wspólnie z innymi kandydatami, którzy będą reprezentowali rządzące ugrupowanie w wyborach na prezydentów największych polskich miast. – Prezentujemy ich w Warszawie, gdyż uważamy, że Polska jest jedna. A fizycznie niemożliwe byłoby przedstawić tutaj ich wszystkich. To nie jest początek kampanii wyborczej, ale okres przygotowawczy, w którym oczekujemy, że nasi kandydaci będą aktywni – mówił, przedstawiając ich, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że nazwisko Latosa było jednym z trzech – obok innych posłów Prawa i Sprawiedliwości: Piotra Króla oraz Łukasza Schreibera – które pojawiało się na przedwyborczej giełdzie. Od kilkunastu dni głośno mówiło się, że to najbardziej doświadczony z tej trójki parlamentarzystów uzyskał największe poparcie prezesa Kaczyńskiego.

Dla Latosa będzie to debiut w wyborach prezydenckich w mieście. Cztery lata temu PiS reprezentował obecny kurator oświaty Marek Gralik.


Powiązane treści