Bydgoszcz
7C
Opady
95% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 7 • L 7
13C
Wt
9C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
10C
Sob
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleOjciec z synem trafili do aresztu. Dokonali ponad 20 włamań
IMG_3636
18.09.2016 | 12:02

Ojciec z synem trafili do aresztu. Dokonali ponad 20 włamań

Łączna suma spowodowanych przez nich strat to kwota ponad 33 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Młodszy sprawca ma dopiero 19 lat.

Fot. materiały prasowe / KWP w Bydgoszczy

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania na terenie miasta i gminy Koronowo. 52-letni ojciec i 19-letni syn zostali aresztowani przez sąd.

Kryminalni ustalili, że mężczyźni w okresie od stycznia do września 2016 r. włamywali się do sklepów, pomieszczeń gospodarczych, domków jednorodzinnych i garaży w Koronowie i okolicach. Sprawcy kradli pieniądze i znajdujące się wewnątrz pomieszczeń wartościowe mienie t.j. np. elektronarzędzia, kosiarki spalinowe, elementy metalowe, butle gazowe czy papierosy. Powodowali przy tym duże straty materialne, których wartość została określona przez pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 33 tysięcy złotych.

Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że mężczyźni dokonali ponad 20 włamań. Oskarżeni już usłyszeli zarzuty. Ojciec odpowie za 20 włamań, a syn za 23, gdyż w kilku przypadkach działał samodzielnie. Ponadto koronowscy kryminalni udowodnili również, że mężczyznom w przestępczej działalności towarzyszył nieletni. Jego czyny oceni sędzia rodzinny, który uwzględniając stopień demoralizacji nieletniego, zastosuje adekwatne środki wychowawcze.

Na razie 52-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a jego syn na dwa. O dokładnym wymiarze kary zadecyduje sąd. Na pewno uwzględnione zostanie to, że ojciec działał w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był skazany i odbywał karę pozbawienia wolności za tego typu przestępstwa.

Powiązane treści