Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -6 • L -6
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleOkradli aptekę, lecz ich radość trwała krótko
add-156116_1280
28.12.2015 | 22:01

Okradli aptekę, lecz ich radość trwała krótko

Mężczyźni zostali złapani przy drodze wyjazdowej z Nakła.

Na zdjęciu: Podejrzani nie chcieli kupić leków.

Fot. wolny dostęp

Nakielska apteka nieopodal placu Konopnickiej okazała się dobrym miejscem dla dwóch mężczyzn z wielkopolski. Jednak nie wybrali się oni po zakup leków. 

Postanowili dokonać kradzieży. W ubiegłą środę (23 grudnia) późnym popołudniem, jeden z nich wszedł do apteki. Podczas gdy ekspedientka podawała mu towar, to on zabrał z szuflady sporą ilość gotówki, po czym wybiegł z budynku i wsiadł do auta, w którym czekał na niego drugi mężczyzna. Odjechali oni w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze dowiedzieli się o tym od pracownicy apteki, która machała w ich kierunku zachęcając, by do niej podjechali. Po wypowiedzi kobiety, policjantka z Mroczy i sadkowski strażnik gminny ustalili szczegóły dotyczące wyglądu auta i złodziei oraz uzyskali informacje o numerach rejestracyjnych samochody, którym uciekli podejrzani. Fakt podjęcia interwencji zgłoszono dyżurnemu i zaczęto patrol miasta w poszukiwaniu sprawców przestępstwa. Ich auto znaleziono, po zaledwie kilku minutach, na stacji paliw znajdującej się przy drodze wyjazdowej z Nakła. Mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani, a policjanci znaleźli przy nich skradzione pieniądze. Podejrzani spędzili noc w areszcie.

Gotówka wróci do właściciela, a 22-letni mieszkaniec Gniezna i 31-latek z Poznania już usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści