Bydgoszcz
21C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 21 • L 21
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEKulinariaOkrasa w regionie przyrządzał gęś spod Inowrocławia
Karol Okrasa
30.10.2015 | 21:03

Okrasa w regionie przyrządzał gęś spod Inowrocławia

Na zdjęciu: Karol Okrasa w ciechocińskiej Warszelni - odcinek nagrywany był w połowie października

Fot. Eliza Janicka

Już jutro – 31 października – na antenie TVP1 widzowie poznają przepis na gęś kołudzką w soli. Sól ta nie będzie jednak pierwszą lepszą, a najlepszą w swoim rodzaju – wytarzaną w ciechocińskiej warzelni.

Początek emisji programu „Okrasa łamie przepisy” o godzinie 13:50.

O programie

Każdy program jest dedykowany regionalnej lub historycznej specjalności. Żeby je odnaleźć wyruszamy na kulinarne wyprawy do wybranych zakątków Polski. Każdy odcinek zaczyna się od przedstawienia „bohatera” – czasem jest to lokalny wyrób, czasem całe danie. Karol Okrasa pokazuje sposób wytworzenia oraz walory smakowe i zdrowotne produktu. Przy okazji zaprezentowane zostaną region i miejscowość. Gościem programu jest zwykle uznana gospodyni, wytwórca miejscowego przysmaku. Rozmawiając o miejscowej kuchni Karol i jego gość przyrządzają pierwszą potrawę, czyli coś prostego i szybkiego. Łatwy w wykonaniu przepis będzie miał szansę trafić na stałe do kulinarnego zestawu każdej gospodyni domowej.

Przygotowywana przez Karola Okrasę druga potrawa będzie autorską propozycją posiłku, przyrządzonego z użyciem regionalnych lub tradycyjnych receptur, ale z produktów dostępnych w zwykłych sklepach. Powstanie danie, które połączy tradycyjne polskie smaki z wymogami nowoczesnego żywienia.

Powiązane treści