Bydgoszcz
1C
Mgła
95% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
-2C
Sr
-4C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaOpera Hostel już przyjmuje gości!
Hostel Opera
13.06.2016 | 12:09

Opera Hostel już przyjmuje gości!

Przy ulicy Focha 22 za nieduże pieniądze zamieszkać może każdy - i businessman w garniturze, i pan w trampkach i krótkich spodenkach...

Na zdjęciu: Opera Hostel od niemal tygodnia zaprasza gości.

Fot. StanisławGazda

Na hotelowej mapie Bydgoszczy, przy ulicy Focha 22 pojawił się nowy obiekt – Opera Hostel. Działa od niespełna tygodnia.

Z poziomu ulicy trudno jest jeszcze rozgraniczyć, jaka część kamienicy to Hotel Sepia Mercure, a gdzie zaczyna się Hostel Opera i czy Konsulat Honorowy Belgii jest częścią wspólną obu obiektów.  Także spojrzenie z dalszej perspektywy nie ułatwia zadania, gdyż potężny napis Hostel Opera na dachu budynku, przynajmniej na pierwszy rzut oka, sprawia wrażenie że dotyczy on obu połączonych ze sobą kamienic. Ale wkrótce to się ma zmienić. Nad drzwiami wejściowymi do hostelu pojawi się stosowny szyld.

-Hostel jest miejscem dla każdego, kto potrzebuje noclegu w Bydgoszczy, z ceną od 150 zł za pokój dwuosobowy, akceptowalną zarówno dla turysty jak i poważnego businessmana. Standard pokoi również powinien satysfakcjonować wszystkich – jest nieco wyższy niż ten, który po hostelu można byłoby się spodziewać. W każdym pokoju jest łazienka, lodówka, oraz wszystkie udogodnienia typowego pokoju hotelowego – informuje szef hostelu Tomasz Styp-Rekowski.

Pokoi w Opera Hostelu jest szesnaście, co daje czterdzieści dwa miejsca hostelowe. Pokoje mają zróżnicowaną wielkość – od 12-metrowego po 50-metrowy, więc nawet 5-7 osobowa rodzina może śmiało w nim zagościć.

W obszernym hallu z widokiem na Operę Nova można będzie spożyć śniadanie, urządzić przyjęcie urodzinowe lub bankiet. Nowoczesność współgra tu świetnie z przeszłością, z racji zachowanych, oryginalnych, ceglanych fragmentów muru. Stara cegła, ściana z wyraźnie zaznaczonym łukowym wejściem (zaślepionym cegłą), drewniany strop – tworzą wystrój klatki schodowej prowadzącej na piętro. Część restauracyjna jest na poziomie -1. Hostel dysponuje także niewielkim parkingiem.

 

Powiązane treści