Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
41% wilgotność
Wiatr: 7km/h NE
H 6 • L 6
4C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOpera Nova kończy 59. sezon artystyczny. Z jakim wynikiem?
Opera Nova - ST (1)
21.06.2016 | 11:21

Opera Nova kończy 59. sezon artystyczny. Z jakim wynikiem?

Dzisiaj odbędzie się ostatni spektakl tegorocznego sezonu.

Na zdjęciu: Budynek Opery Nova mieści się w sąsiedztwie Wyspy Młyńskiej.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Już ok. 85 tys. widzów obejrzało spektakle w Operze Nova w tym sezonie artystycznym. Jednak nie jest to ostateczny wynik. Dzisiaj (21.06) odbędzie się ostatni spektakl 59. operowego sezonu bydgoskiej sceny muzycznej. 

O godz. 19:00 na scenie w budynku Opery Nova odegrany zostanie musical „My Fair Lady”. Spektakl po raz pierwszy został zaprezentowany osiem lat temu, lecz nadal cieszy się on sporym zainteresowaniem widzów. Dzisiaj będzie można zobaczyć go już po raz 74. Musical wyreżyserował Maciej Korwin, a muzyczne kierownictwo sprawuje nad nim Maciej Figas.

Opera Nova w Bydgoszczy będzie nieczynna w trakcie wakacji. Goście ponownie będą mogli odwiedzać ją już od 6 września. Szczególnie warto będzie przyjść do niej w październiku, gdy obchodzona będzie 60. rocznica działalności sceny operowej w Bydgoszczy. 1 i 2 października odbędą się nadzwyczajne koncerty okolicznościowe, a na 22 października zaplanowano premierę baletową. Choreografię do „Stabat Mater” i „Harnasiów” Karola Szymanowskiego tworzy Robert Bondara. Kierownictwo muzyczne sprawuje Maciej Figas.

Powiązane treści