Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOpera Nova zainauguruje nowy sezon. Operetką sprzed 22 lat
Bydgoszcz_Wyspa Młyńska_Mostowa_Stary Rynek_Opera Nova_Młyny Rothera_Focha_SG (47)
01.09.2017 | 11:10

Opera Nova zainauguruje nowy sezon. Operetką sprzed 22 lat

Nowy sezon artystyczny rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

Na zdjęciu: Widzowie ponownie pojawią się w tym budynku już we wrześniu.

Fot. SG / archiwum

120. przedstawienie operetki Johanna Straussa „Zemsta nietoperza” zainauguruje zbliżający się sezon artystyczny w Operze Nova. W trakcie jego trwania nie zabraknie nowości. 

Pierwszy spektakl nowego sezonu zaplanowano na 6 września. Będzie nim operetka Straussa, która swoją premierę miała 22 lata temu. Podczas środowego spektaklu za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas, który pełnił tę funkcję podczas premiery „Zemsty nietoperza”. W obsadach soliści Opery Nova oraz gościnnie m.in.: Ryszard Smęda, Szymon Rona, Adam Zdunikowski, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Gabriela Kamińska, Julia Iwaszkiewicz, Maria Rozynek-Banaszak, Janusz Ratajczak, Andrzej Kostrzewski, Sławomir Kowalewski, Przemysław Rezner. W opisie spektaklu czytamy, że: „Zemsta nietoperza” Straussa uchodzi za operetkę wzorcową dla swego gatunku i zawiera co najmniej dwa komponenty, które czynią z niej arcydzieło. Po pierwsze- wspaniałą muzykę: walce, polki i arie, przed którymi drżą śpiewacy, gdyż wymagają wielkiej rozpiętości głosu. To z tej operetki pochodzi m.in. słynny „czardasz Rozalindy”, aria Adeli „ze śmiechem”i cudowna uwertura, która wprost porywa do tańca. Po drugie – dowcipne i intrygujące libretto, łączące paryską frywolność literackiego pierwowzoru, pełną wdzięku i elegancji komedię salonową i wiedeńską krotochwilę. Geniusz Straussa połączył to harmonijnie, wplatając do II aktu scenę balu u księcia Gigi.

W gmachu opery aktualnie trwają przygotowania nie tylko do tego spektaklu. Jedną z nowości przygotowywanych przez pracowników bydgoskiej opery jest spektakl „Falstaff”. Jego premiera ma odbyć się 21 października o godzinie 19:00. W repertuarze na najbliższe miesiące znajdują się również: „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Rigoletto”, „Magiczne zabawki”, „Halka” i „Baron Cygański”

Informacja o cenach biletów na poszczególne spektakle oraz sposobów ich zakupu dostępne są na stronie internetowej Opery Nova.


Powiązane treści